Afyon HaberBelediyeler

MERCEDES TUTKUNLARI AFYONKARAHİSAR´DA BULUŞTU

Türkiye’nin dört bir yanndan 500 araç ve 2 bine yakn otomobil tutkunu Afyonkarahisar’da bulutu

MERCEDES TUTKUNLARI AFYONKARAHSAR’DA BULUTU

        Classic Mercedes tutkunlar Afyonkarahisar’da bulutu. Afyonkarahisar Belediyesi’nin katklaryla festivaller kentinde Classic Mercedes Festivali düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanndan 500 araç ve 2 bine yakn katlmcnn yer ald festivalde renkli görüntülere sahne oldu.26 Haziran Pazar günü Afyon Motorsporlar Merkezinde düzenlenen festivale Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, l Jandarma Komutan Jandarma Albay Ylmaz Krkel, Belediye Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku, Klasik Mercedes Kulübü Bakan Fuat Süslü, Klasik Mercedes Kulübü Afyonkarahisar l Bakan Hüseyin Özharputlu ve çok sayda otomobil tutkunu katld.Spor kenti Afyonkarahisar’da gün geçtikçe fazlalaan etkinliklere bir yenisi daha eklendi.Spor kenti olmann yannda artk festivaller kenti olarak da anlmaya balayan ehrimiz ilki 2019 ylnda gerçekleyen Classic Mercedes festivali bu yl yine büyük bir katlmla gerçekleti.Türkiye’nin dört bir yanndan Afyonkarahisar’mza gelen otomobil tutkunlar Afyonkarahisar’a hayran kalrken Otomobil sahipleri araçlar hakknda birbirleriyle sohbet ederken, özellikle klasik araçlar katlmclardan ilgi gördü.

“100. YILA YAKIIR ETKNLKLER DÜZENLYORUZ”

Törende bir konuma yapan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, böylesi güzel bir organizasyona ev sahiplii yapmann mutluluunu yaadklarn söyledi.

Afyonkarahisar’n sadece bir spor kenti deil, artk festivallerle de anlan bir ehir olduuna dikkat çeken Bakanmz, “2019 ylnda Fuar Alannda ilkini gerçekletirdiimiz bu güzel organizasyona bu ylda destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Klasik Mercedes tutkunlarmzn talebini geri çevirmedik. Bulunduumuz alan Motokros ampiyonas’n düzenlediimiz en iyi pist, en iyi padok ödülüne sahip bir alan. Burada yln her ay farkl etkinliklere ev sahiplii yapyoruz.

Bu yl Büyük Taarruzun 100. Yl. Cumhuriyetimizin temellerinin atld, Kuruluun ve kurtuluun ehrine yakr ekilde kutlamalarmz gerçekletiriyoruz.” dedi.Konuklara ehrimizle de ilgili bilgiler aktaran Bakanmz “Afyonkarahisar; yollarn kesitii kavak noktasnda olan bir ehir. Karayollar ve demiryollarnda dört yol kavayz. Gastronomi ehriyiz, sporun bakentiyiz. Termalde 27 bin yatak kapasitesine tek iliz. Türkiye’de yumurta borsasn belirliyoruz. Yine Termal sudan 35 bin konutun elektrik ihtiyacn karlayan tek iliz. Tarihi geçmii milattan önceye dayanan birçok medeniyete ev sahiplii yapm böylesi güzel bir ehirde sizleri konuk etmenin mutluluunu yayoruz. Bu vesileyle organizasyona destek olan ve Türkiye’nin bir çok kentinden ehrimize gelen tüm Mercedes tutkunlarn tebrik ediyorum” diye konutu.Yaplan konumalarn ardndan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve konuklar klasik otomobilleri tek tek gezerek bilgi aldlar. Etkinlik srasnda konuklara gastronomi ehri Afyonkarahisar’n tescilli ürünlerinden olan sucuk ikram edildi. 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu