Belediyeler

Mehmet Zeybek, yatırımcı arazi bulmakta zorlanıyor!

Yeter ki, memlekete yatırım yapılsın

Yeter ki, memlekete yatırım yapılsın diyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; bazılarının yatırımın önüne geçmek ve engellemek amacıyla arazi sahiplerine “arazilerinizi vermeyin, istimlak edilecek” şeklinde telkinde bulunduklarını yineledi.

Yatırımcıların arazi bulmakta zorlandığını ve bu nedenden diğer şehirlere kaydığını dile getiren Başkanı“Mesela ciddi bir yem firması şehrimizde çok büyük bir yatırım gerçekleştirecekti. Uğraştık ‘farklı ortamlardan yer bulalım, yatırımı o bölgeye yapın’ dedik. Arkadaşımız maalesef yatırımı Niğde’ye yaptı. Yine şehrimizde bir tekstil firması var. Aşağı yukarıya 280 birey çalışıyor. Niğde’den 100 bin metrekare yer almış. Fabrikasını o bölgeye taşıyacak. Kendilerine ‘Afyonkarahisar’ımızdan ayrılmayın, yatırımı burada büyütmeye devam edin, istimlakı gerçekleştirelim, araziyi tahsis edelim’ dedik.

Maalesef tahsis edeceğimiz araziler Beyyazı Kasabamız ve Erenler Mahallemizin arazileriydi. Afyon’da iş-aş-emekten bahsedenler Beyyazı’ya gidiyor “Arazilerinizi vermeyin, istimlak edilecek” diye telkinde bulunuyor.  İnşallah bu dostumuza 100 bin metrekare büyüklüğünde bir arazi tahsis edebilirsek yatırımı burada büyütmelerini ve şehrimizde kalmalarını sağlayacağız. Şu anda 280 birey çalışıyor. Dokumaya da geçmeleri durumunda 350- 400 bireyin aynı anda istihdamı sağlanacak” dedi.

Türkiye’nin ikinci büyük şişe cam fabrikasının Afyonkarahisar’da kurulması tarafında de bir çalışma başlatıldığını açıklayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek;  “ Yine büyük bir yatırımcımız var. 250- 300 bin metrekare yer istiyor. Tamamlandığında bin bireyin çalışabileceği kapasitede büyük bir fabrika kurulacak. Hesap etmişler, 16 bin kamyonun nakliye yapabileceği Türkiye’de belki de şişe cam sanayii de ikinci bir fabrika olacak burası. Sanayi Bakanlığı ile görüştük, altyapı amacıyla her türlü desteği verebileceklerini ifade ettiler. İnşallah bu engelleri aşarsak şehrimize büyük yatırımcıların gelmesinin önünü açmış olacağız.” dedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu