Borsa

MALİ MÜŞAVİRLİK STAJA GİRİŞ SINAVI(SGS)

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Erdal Sayar, Staja Giriş Sınavı (SGS) 2023/1. dönem başvuruları 1 -15 Şubat 2023 olduğunu söyledi. 

Başvurular TESMER Otomasyon Sistem, Teos üzerinden online olarak  yapılacaktır.

         Afyonkarahisar SMMMO Başkanı Sayar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mali Müşavirlik mesleğine giriş aşaması olan ve TÜRMOB tarafından Ankara Üniversitesi aracılığıyla yapılan Staja Giriş Sınavı, 100 adet “Alan Bilgisi”, 20 adet “Genel Kültür ve Yetenek” ve 10 adet “Yabancı Dil” sorusu olmak üzere 130 soruluk test biçiminde yapılan bir sınavdır. Staja giriş sınavı yılda 3 kez yapılmaktadır. Adayların başarı olmaları için sınavdan en az 60 puan almaları gerekmektedir. Sınav Tarihi 11 Mart 2023 

         Başvuru belgelerini ,Dijital adım Mobil Uygulaması üzerinden yükleyen adaylardan ayrıca ,başvuru belgelerini Oda/TESMER Şubelerine teslim etmeleri istenmeyecektir. Sınav Başvurusu yapacak adaylar ,başvuru ve evrak yüklemesine ilişkin açıklamaları içeren  Dijital Adım Mobil Uygulaması Kullanım Kılavuzu  Staj Giriş Sınavı Aday İşlemleri Videosu ‘na http://tesmer.org.tr internet adresinden  erişebilirler. 

Oda Başkanı Sayar; Adayların yoğunluktan dolayı mağdur olmamaları için  Sınav başvurularını son güne bırakmamalarını, sınava girecek adaylara şimdiden başarılar dilerim dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu