Siyaset

Köksal: EYT olacak EPT

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu’nda EYT yasasında SGK için istenen prim günlerindeki adaletsizliği ve Bağkur prim günlerinin yüksekliği yüzünden yaşanan mağduriyeti dile getirerek, “AKP sayesinde EYT, Emeklilikte Prime Takılanlar (EPT) olacak” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yine halkın sesi oldu.

 

MİLLET İNANIP GÜVENEREK BORÇLANDI, YENİ BİR MAĞDURİYET DOĞACAK!

 

Bugün komisyonda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasasının görüşüleceğini kaydeden Milletvekili Burcu Köksal, “EYT yasası bugün komisyonda görüşülecek ama SGK için 5000 ila 5975 günlük prim aralıkları konulmuş. Belli tarihlerde girişi olanlar 5000 günden başlayarak 5975 güne kadar kademelendirilmiş. Millet, 5000 gün diye inanıp güvenerek borçlandı. Şimdi ne olacak? Yeni bir mağduriyet doğacak.” dedi.

 

SGK İLE BAĞKUR’LU ARASINDA ADALETSİZLİK VAR 

 

Esnafın, çiftçinin bir umutla emekli olacağım derken mağdur olacağının önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “Bağkurlu’dan erkeklerde 9000, kadınlarda 7200 prim günü istenmiş. Yani esnaf, çiftçi bir umutla ‘Emekli olayım.’ derken şimdi de bu yüksek prim günü yüzünden mağdur olacak, AKP sayesinde EYT olacak ‘EPT’ emeklilikte prime takılanlar. Burada, SGK ile Bağkurlu arasında bir adaletsizlik var. Bu prim günlerini gelin, yeniden ele alalım. Türkiye’de yaşam koşulları ağır, geçim sıkıntısı had safhada, bu yüksek prim günleriyle insanları yeniden mağdur etmeyelim.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu