EkonomiTürkiye

Klemensler

Endüstriyel alan için malzeme üretimi yapan firmanın ürünleri arasında klemensyer alıyor. İhtiyaca uygun olan klemens çeşitleri kaliteli hammaddelerin kullanılmasıyla uluslararası standartlara uygun şekilde firma tesisinde üretiliyor.

Üretim aşamasında bu alanda deneyimli personel çalışıyor ve üretim sonrasında gerekli testler yapılıyor. Üretim de herhangi bir sorun olmadığı durumlarda ise ürünler müşterilere sunulacak hale geliyor.

Klemens Nedir?

Firmanın ürün portföyünde yer alan klemens birden fazla kablonun birbirine bağlanmasını ve aralarında elektrik bağlantısının oluşması amacıyla kullanılan parçaya deniyor. Bu ürün yalıtkan ve iletken olmak üzere iki kısımdan oluşuyor.

Elektrik bağlantısı kurulması için üretilen klemenslerin yalıtkan kısımlarında kullandıkları malzemeler bakalit, metal, porselen veya plastik malzemeler oluyor. İletken kısımda kullandıkları ürünler ise nikel ve pirinç malzemeler oluyor. Bu özelliklere sahip birleştirme elemanlarının en önemli görevi kablolara arasında güvenli elektrik bağlantısının kurulmasını sağlamak oluyor.

Klemens Çeşitleri

Firma bünyesinde klemens üretimi farklı çeşitlerde yapılıyor. Ürünler üretim şekli ve kullanım yerine bağlı olarak isimlendiriliyor.

Endüstriyel alanda kullanım için üretilen klemens çeşitleri şunlardır;

  • Düz klemens
  • Vidalı klemens
  • Şapkalı klemens
  • Ray klemens
  • Simit klemens
  • T klemens
  • Lamalı klemens
  • Ayaklı tip klemens
  • Paralel klemens
  • Açılı tip klemens

Bu ürünlerin özellikleri üretime bağlı olarak değişiyor. Bunun için kullanım alanına uygun olan klemens çeşidinin seçilmesi gerekiyor.

Klemens Kullanım Alanları Nerelerdir?

Uluslararası standartlara uygun olarak üretimi tamamlanan klemenslerin kullanım alanları oldukça geniştir. Klemens çeşitleri elektrik makinelerinin tamamında, kontrol panellerinde, elektrik trafolarında, aydınlatma uygulamalarında, frekans sürücülerinde, soğutma kontrollerinde ve hız sürücülerinde kullanılıyorlar. Bu kullanım alanlarını genel anlamda endüstriyel alanda kullanılıyor olarak ifade etmek de mümkün oluyor.

Klemens Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kablo birleşimi ve elektrik bağlantısının güvenli olmasını sağlamak için firmadan klemens seçimi yaparken dikkatli şekilde yapmanız gerekiyor. İlk olarak dikkat etmeniz gereken konu klemens yuvalarının kablo kesitine uygun olması oluyor. Çünkü yuvaya bol gelen kablolar nedeniyle bağlantının gevşek olması sorunu yaşanıyor.

Bunun dışında kullanım alanınıza bağlı olarak iletken ve yalıtkan üretim malzemeleri dikkate almanız gerekiyor. Uygun olmayan klemensi bağlantı kurmak için kullanmanız bağlantı ve güvenlik sorunlarını ortaya çıkarıyor. Ayrıca kullanım kolaylığı olması açısından bağlantı türüne dikkat etmeniz gerekiyor.

Klemens üreticileri arasında lider konumda bulunan Altun Klemens’in diğer ürünlerini görmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu