Afyon HaberBelediyeler

KARAVANFEST COŞKU VE YOĞUN KATILIMLA BAŞLADI

KARAVANFEST COKU VE YOUN KATILIMLA BALADI

        Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in tensipleri ile geçen yl ilki düzenlenen KaravanFest geleneksel hale geldi. Bu yl ikincisini düzenlediimiz Karavan Festivali youn katlm ile balad.

Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu, Anadolu Motor ve Doa Sporlar Kulübü ile Belediyemizce düzenlendiimiz 2. KaravanFest’in resmi balangc kamp ateinin yaklmas ile yapld. Sakarya, Tekirda, Düzce, Antalya, zmir, Uak, Burdur, Kütahya, Edirne, Krklareli, Yalova, Balkesir, Mersin, Ankara, Konya, Aydn, stanbul, Çanakkale, Eskiehir, Isparta, Denizli, Manisa gibi Türkiye’nin farkl ehirlerinden Afyonkarahisar’mza gelen misafirlerimiz festival kapsamnda ilk önce rehber eliinde hsaniye ilçesindeki tarihi Frig Vadisi’ni gezdi. ehrin doas ve tarihine hayran kalan karavanclar kültürel mekânlar ve ticaret merkezimiz Uzun Çar’y da ziyaret ederek alveri yapt.

KARAVANFEST 2 KAMP ATENN YAKILMASIYLA BALADI

Motor Sporlar Merkezi’nde termal altyapya sahip Uluslararas Kamp Karavan Alan’na gelen misafirlerimiz ve protokol katlm ile kamp atei yakld, 200’den fazla karavanc Afyonkarahisar’mzda bulutu.

Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiitba, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbakan Mahmut Nedim Akülke ile Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Bakan Leyla Özda, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Yurt D Temsilcisi Alper Kasas ve karavanclarn katlm ile 2. KaravanFest’ in kamp atei yakld. Ardndan Bakanmz Mehmet Zeybek, Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiitba ve beraberindekiler kamp alnndaki karavanlar gezdi, sohbetler gerçekletirdi. Heyet, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Yurt D Temsilcisi Alper – Yeliz Kasas çiftinin karavann da ziyaret ederek karavan deneyimi yaad. Bir süre sohbet edildi, ardndan gelen misafirler ile görüüldü.

“BU KAPSAMDA BR KARAVAN FESTVAL TÜRKYE’DE BAKA BR YERDE YOK”

Valimiz Yiitba, yapt açklamada, Bakanmz Mehmet Zeybek’e teekkür ederek böyle bir festival ve alann Türkiye’de baka bir yerde olmadna dikkat çekti. Konumasnda; “Türkiye’nin pek çok yerinden karavanclarmz buradalar. çeride bizde bir karavan deneyimi yaadk ksaca bir kahve içimi kadar olsa bile. Çok memnunlar, Afyon gerçekten bu konuda da öncülük ediyor çok güzel bir festivale. Bunun mutluluunu tayoruz. Belediye Bakanmza destekleri için çok teekkür ediyorum. nallah Nice yllara kadar uzanr daha da geliir. Yurt dndan ve yurt içinden daha çok misafiri arlamamza vesile olur. Alt yap çok önemli. Bu kapsamda bir karavan festivali Türkiye’de baka bir yerde yok. Festival alanmzda alt yap sknts yok. Elektrik, su Bakanmzn destekleri ile salanyor. Bütün Türkiye’yi, turistleri Gastronomi ehrimize, tarihin kültürün beii olan,  sporda da her türlü imkân salayan Afyonkarahisar’mza davet ediyoruz. Gelen misafirlerimize de çok teekkür ediyoruz” ifadelerini kulland.

“TERMAL BÖLGEDEK TEK KARAVAN ALANI”

“TÜM KARAVANSEVERLER AFYON’A BEKLYORUZ”

Geleneksel hale getirilen Festivalin youn katlmla yapldna dikkat çeken Bakanmz Mehmet Zeybek ise; “Geçtiimiz yl ilk Karavan Festivalimizi gerçekletirdik. Bu sene ikincisini yapyoruz. Buras Dünya’da iddia ediyorum termal bölgedeki tek karavan alan. Karavan Federasyonu ile birlikte bu alan oluturduk. Bu sene 200’ün üzerinde katlmc var. Bu sene kar yok maalesef, gelecek yl inallah daha farkl organizasyonlarla karavanseverleri Afyon’da arlamak istiyoruz. Karavan ve kamp alanmz genilettik, yeillendirdiimiz çim alan Belediyemize ait artk. Her geçen gün artan talebe cevap verecek kapasite mevcut. Tüm karavanseverleri Afyon’a bekliyoruz” diye konutu.  

MTHAT KÖRLER VE ORKESTRASI’NDAN MUHTEEM KONSER

Festivalin ilk gününde sanatç Mithat Körler ve orkestras sahne ald. Souk havaya ramen alan dolduran binlerce kii birbirinden güzel eserlere elik etti, keyifli dakikalar geçirdi. Konsere katlanlar ate balarnda souk havada Körler’in sevgi dolu sahne performans ile snd. Unutulmaz, umut dolu, duygusal ak arklaryla zihnimize kaznan sevilen sanatç Mithat Körler, KaravanFest sahnesinde souk havay coku dolu arklaryla stt.

ZEYBEK BAKAN, SEVLEN SANATÇI KÖRLER LE BULUTU

Konser ardmdan Bakanmz Mehmet Zeybek ve ei Sevim Zeybek ünlü sanatç Mithat Körler ile bir araya geldi. Afyonkarahisar’da olmaktan mutlu olduunu belirten Körler yapt ksa açklamada; “Bir ehir ancak bu kadar güzel tantlr. Sayn Bakanma çok teekkür ediyorum. Her geçen gün büyüyen gelien Afyonkarahisar etkinlikler ile ismini marka ehir haline dönütürdü. Ne mutlu Afyon’da bu güzellikleri yaayanlara. Önümüzdeki yl karavanla buraya bu güzellii yaamaya geleceim. Bakanmz gibi dostlarmz oldukça kendimizi Afyonlu gibi hissediyoruz. Eksik olmayn, sa olun” diye konutu.

Bakanmz Mehmet Zeybek ise memnuniyetini ifade ederek, “Mithat Bey bizim kardeimiz, her daim yanmzda. Kendisini artk Afyonkarahisarl sayyoruz.  Cumhuriyetimizin 100. Ylnda ilk festivalimiz. Devam gelecek” dedi.

BELEDYEMZDEN SUCUK EKMEK KRAMI

Keyifli dakikalar ardndan Belediyemiz karavanclara ve programa katlanlara sucuk ekmek ikramnda bulundu. Gastronomi ehrinin mehur ve tescilli lezzeti sucuk ekmek için metrelerce kuyruk olutu, damaklar enlendi. Yaklan ate ve mangal banda misafirlerimiz sucuk ekmek yedi, lezzete hayran kald.

 

HABERN VDEOSU ÇN LNKE TIKLAYIN 

https://we.tl/t-vbtGs5JikL

https://we.tl/t-eKCQQAj3VT

https://we.tl/t-M8Oi7GXWiG

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu