Afyon HaberBelediyeler

KALPLER 11 AYIN SULTANI İÇİN BULUŞTU

KALPLER 11 AYIN SULTANI ÇN BULUTU

HO GELDN YÂ EHR- RAMAZAN

         Belediyemiz “Ramazan Afyonkarahisar’da yaanr” diyerek yapt hazrlklarn tamamlad. 11 Ayn Sultan mübarek ay Ramazan, ehrimizde 30 gün boyunca yaplacak faaliyetlerle dolu dolu geçecek.

         Ramazan aynda birlik, beraberlik ve dayanma ruhunun pekimesi amacyla Zafer Meydan’nda düzenleyeceimiz birbirinden güzel programlar ‘Ramazan Etkinlikleri’ açl program ile balad.

Afyonkarahisar Belediyesi, bir ay boyunca düzenleyecei etkinliklerle vatandalarmzn Ramazan aynn manevi atmosferini gönüllerince yaamalarna katk sunacak. Hazrlanan Ramazan etkinlikleri, Afyon halkna dolu dolu geçen bir Ramazan ay yaatacak. Belediyemiz Ramazan ay programnda; kukla gösterileri, Hacivat ve Karagöz canl-gölge oyunlar, tasavvuf dinletileri, ney dinletisi, dini sohbetler, ilahi konserleri, çocuk tiyatrolar ve orta oyunlar, semazen gösterileri, ünlü hafz ve konuklarn Kur’an dinletileri düzenlenecek. Birbirinden farkl etkinliklerle vatandalarmz ve çocuklar; Ramazan aynn maneviyatn yaarken bir yandan da huzur dolu zamanlar geçirecek.

RAMAZAN ETKNLKLER AÇILI PROGRAMI LE BALADI

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve Valimiz Vekili Uur Kolsuz’un öncülük ettii açla protokolü üyelerimizde youn ilgi gösterdi. Zafer Meydan’nda gerçekletirilen açl program l Müftüsü Sinan Kazanc tarafndan yaplan dua ardndan kurdele kesimi ile tamamland. Program ardndan Protokol, meydanda kurulan ve geliri depremzedelere balanacak Ramazan Çarsn gezdi.

ZEYBEK BAKAN’DAN DAYANIMA VURGUSU

         6 ubat depremleri ardndan Afyonkarahisar’n yaralar sarmak için seferber olduunu aktaran Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, kurulan çarnn gelirlerinin depremzedelere balanacan söyledi. Hemehrilerinin Ramazan ayn kutlayarak sözlerine balayan Bakanmz açklamasnda; “Ramazan- erifimiz mübarek olsun. 6 ubat’ta Dünya’da ikinci bir ei olmayan büyük bir felaket yaadk. Afyon olarak buna kaytsz kalamazdk. lk günden itibaren Sayn Valimiz ile ve esnaf odalarmz ile bir araya gelerek yardm kampanyas balatalm istedik. kinci günden itibaren Afyonkarahisar Belediyesi olarak Hatay Merkez Antakya’da aevini kurduk. u anda hala devam ediyor. Günlük 15 bin kiiye yemek ikram ediyoruz.”

“EKPLERMZ DEPREM BÖLGELERNDE”

            Afyonkarahisar Belediyesine ait 85 araç, i makinesi ve 350’ye yakn personelin halen görev banda olduuna dikkat çeken Zeybek Bakan öyle konutu; “Tabi zor günlerde bir beraber olmak, paylamak Afyon’un iar. lk günden itibaren sadece Belediye olarak 100 tr yardm gönderdik. Afyon genelinde ise Sayn Valimizin bakanlnda AFAD koordinesinde 1000 tr deprem bölgesine yardm gitti. Afyonlu hemehrilerime sonsuz teekkür ediyorum. Bir kez daha büyüklüklerini gösterdiler. Hepsinden Allah raz olsun.”

“GÜÇLÜ BR DEVLETMZ GÜÇLÜ BR CUMHURBAKANIMIZ VAR”

             Geçen yl dolu dolu bir Ramazan yaandna dikkat çeken Bakanmz Zeybek, “Bu sene acmz büyük, orada zor durumda bulunan kardelerimize destek olalm istedik. Ramazan ayna bir hafta kala karar verdik. 70’e yakn esnafmz burada, 20 tane Afyon esnafmz var. Deprem bölgesinden gelen kardelerimiz stant açt. Cenab- Hak ilerini rast getirsin. Güçlü bir Devletimiz güçlü bir Cumhurbakanmz var. Depremin ilk gününden itibaren Hükümetimiz ve tüm belediyeler oradayd. 400’ün üzerinde iktidar partisine ait Belediyeler hala görev yapyorlar. Bizde Hatay’da Afyonkarahisar Belediyesi olarak hizmetlerimizi devam ettireceiz. Cenab- Hak böyle bir felaketi bir daha ülkemize yaatmasn. Ramazanmz hepimize mübarek olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu