Belediyeler

“Kadir Gecemizin Kurtuluşumuza Vesile Olması Dileğiyle”


19 Mayıs 2020
Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Başkanımız Recep Bozkurt, Bayramın müjdecisi mübarek kadir gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Bozkurt mesajında;

“Mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın kalbimizdeki hüznünün yerini alan bin aydan daha hayırlı diyerek müjdelenen kadir gecesine ulaşmasının mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.   Herhangi bir ölçüye sığmayan faziletlerin kaynağı olan bu gece, Alemlere Rahmet Peygamber Efendimize Kur-an’ı Kerim’in  niyaz olmasıdır. Bu nedenle, yedi kat semanın kapılarının açıldığı, duaların geri çevrilmediği, tevbelerin kabul edildiği, gün ağarana kadar bütün meleklerin yer yüzüne indiği mübarek bir geceye daha aziz hemşehrilerimize hizmet etme şerefiyle birlikte bizleri ulaştıran Rabbimize sonsuz şükrediyorum.

Bu mübarek geceyi evlerimizde, en iyi şekilde ihya ederek, günahlarımızdan arınmış, tevbe ile yeni bir hayata başlamak için büyük fırsat olarak değerlendirmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
Kadir gecemizin kadrini bilerek, affetmeyi seven, affeden, Yüce Rabbimizden af ve mağfiret dilemeli bol dua ederek geçirmeliyiz.

Bu duygularla, bu mübarek gecenin, yoksuluğun, açlığın, mazlum coğrafyalarımızdaki savaşların, zulümlerin son bulması, İslam Aleminin ve dünyamızın huzur, barış ve mutluluğa erişmesine vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile başta Şuhutlu hemşehrilerim olmak üzere, Tüm İslam Aleminin  mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, Gecemizin hayırlara ve kurtuluşumuza

vesile olmasını diliyorum”

sözlerine yer verdi.


Şuhut Belediyesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu