Belediyeler

İlçemizde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Programı Düzenlendi

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atarürk’ün ebediyete yolculuğunun 84. yıl dönümü münasebetiyle anma günü programı düzenlendi.

Cumhuriyet meydanında gerçekleşen 10 Kasım Atatürk’ü anma günü programı, Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı.
Kaymakamımız Osman Bilici ve Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu’nun Atatürk Anıtına çelenk sunumlarının ardından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal saati olan 09.05’te çalınan sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunması ile bayraklar yarıya indirildi.

Çelenk sunma töreninin ardından Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu, Kredi Yurtlar Kurumu Konferans Salonunda, Mustafa Çekiç Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk’ü Anma Günü Programına katıldı.
İki dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Mustafa Çekiç Ortaokulu öğretmenlerinden Uğur Esan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Mustafa Kemal’i Düşünüyorum Oratoryo gösterisinin sergilenmesi ile program son buldu.
Program sonrası Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Programına; Kaymakamımız Osman Bilici, Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu, Cumhuriyet Başsavcımız Süleyman Kaan Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanımız Mehmet Teberci, İlçe Emniyet Müdürümüz Erdal Yanık, daire amirlerimiz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrencilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu