Afyon HaberBelediyeler

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ, SIFIR ATIK VE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ BAŞLADI

KLM DEKL, SIFIR ATIK VE GER DÖNÜÜM ETMLER BALADI

        Belediyemiz Çevre Denetim Birimi, ‘Sfr Atk Projesi’ kapsamnda ilimizdeki okullarda l Milli Eitim Müdürlüü’nün katklaryla klim Deiiklii-Sfr Atk eitimi veriyor.

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in tensipleri ile Belediyemiz, temiz çevre ve yaanlabilir bir dünya parolasyla balatt geri dönüüm ve sfr atk projesi çerçevesinde çocuklara yönelik farkndalk eitimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ekiplerimiz örencilerimize küresel snma, fosil yakt kullanm, sanayileme, ormanszlama, ulatrma ve tarmsal arazilerin bilinçsizce kullanmnda meydana gelen artlar ve iklim deiiklii gibi konularda eitim veriyor, bilgilendirici broür datyor.

Anaokullar, ilk-orta ve lise düzeyindeki okullarda yaplan eitimlerde ayrca Sfr atk, Geri Dönüüm, Atk piller, Tekstil atklar, Atk Yalar kapsamnda kurulan Atk Getirme Merkezi hakknda da bilgiler verilirken, sfr atk ve iklim deiiklii ile mücadele konusunda destek isteniyor.

l Milli Eitim Müdürlüü’nün olurlaryla tüm kamu ve özel okullarda anaokullar, 3, 6 ve 9. Snf örencileri için düzenlenen etkinlikler, 2023 yl Mart ay sonunda tamamlanacak.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu