Afyon HaberBelediyeler

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ SEMİNERİ YAPILDI

KLM DEKL SEMNER YAPILDI

        Türkiye Belediye Bakanlar Birlii koordinasyonunda Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Bakan Sayn Mehmet Zeybek’in ev sahipliinde düzenlenen klim Deiiklii Bilgilendirme, Bilinçlendirme ve Eylem Plan Hazrlama Semineri yapld.

Belediyemiz, gelecek nesillere temiz ve güvenli bir çevre brakmak için nitelikli projelere imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda klim Deiikliini ele alan seminer ehrimizde düzenlendi. Temiz Enerji Vakf Mütevelli Heyeti Üyesi Doktor Figen Ar tarafndan klim Deiiklii, Etkileri, Uyum örnekleri gibi konularda bilgiler paylald, sorular yant buldu.

Seminere Milletvekilimiz brahim Yurdunuseven, Bakanmz Mehmet Zeybek, Türkiye Belediye Bakanlar Birlii Bakan Hüseyin Erer, Türkiye Belediye Bakanlar Birlii Yönetim Kurulu üyesi brahim Demir, 170 Belediye Bakan ve ilgililer katld. Programda ayrca Türkiye Belediye Bakanlar Birlii’ni anlatan video gösterimi de sunuldu.

“DÜNYAMIZA SAHP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ”

Afyonkarahisar’da çevreci yatrmlar konusunda bilgiler aktaran Bakanmz Mehmet Zeybek Belediye olarak bu konuda yaplan projeleri anlatt. Zeybek Bakan; “ Afyonkarahisar Belediyesi olarak çevremizi önemsiyor ve deer veriyoruz. Birçok Büyükehirde olmayan çalmalar gerçekletirdik. 420 köy, 43 Belde ve 18 ilçenin tamamnda kat atklar tel elden toplanarak kurmu olduumuz Bertaraf Tesisinde ilenerek ekonomiye kazandrlyor. Biyometanizasyon tesisinde çöpten elektrik üretiyoruz. Bu sayede ilimizi vahi depolamadan kurtarm olduk. Atksu Artma Birliimiz ile de suyu artarak tarm arazilerinde kullanlr hale getirdik.  Birçok çevre mühendisi örencilerini bizim kurmu olduumuz tesislere getirerek bu çalmalar örnek olarak anlatyor. Bundan da son derece mutluyuz. çe suyu artma tesisimiz ile de iddialyz. Çevreye zarar vermeme hususunda yaplmas gerekenleri yapyoruz. Deerli Milletvekillerimiz ve bürokrasimizle, belde belediye bakanlarmzla ilikilerimiz güçlü tutuyoruz. Bu birliktelik Afyonkarahisar’a yansyor. Biz de elimizden geldii kadar ilimize hizmet etmeye çalyoruz. Belediyelerimizin iklim deiiklii konusunda bilgilenmesi son derece önemli. Güzel ülkemize, Dünyamza sahip çkmak zorundayz. Toplantmz hayrlara vesile olsun” diye konutu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu