Afyon Haber

HOBİ BAHÇEM OLSUN İSTEYENLERE MÜJDE BAŞVURULAR BAŞLIYOR 

HOB BAHÇEM OLSUN STEYENLERE MÜJDE BAVURULAR BALIYOR 

      “Hobi Bahçelerine ilaveler yapacaz” sözünü tutan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, bir seçim vaadini hayata geçiriyor.Afyonkarahisarl hemehrilerimizin büyük bir merakla bekledii Hobi Bahçeleri için Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek müjdeyi verdi.

        Zeybek Bakan, Devlet Park’nda oluturulan 229 adet hobi bahçesi için bavurular balarken kuralarn Mays ay içinde çekileceini açklad. Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüü bünyesindeki atölyelerde yaplan 229 hobi bahçeleri için bavurular, 12 Nisan Pazartesi günü balayacak, 30 Nisan Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

    Mays ay içinde çekilecek kuralar için artlarda belirlendi. Buna göre; Emekli olanlar, birinci derece ehit yaknlar (Anne, baba, e, çocuk) kura günü itibariyle 60 ya ve üstü vatandalarmz, Engellilik durumu en az %40 olanlar ile gazilerimiz, 30 Nisan Cuma günü mesai bitimine kadar Fuar Alannda bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüümüze bavurabilecekler. Noter huzurunda çekilecek kurann ardndan hak sahibi olacak vatandalarmz sözlemenin ardndan katlm bedeli olarak pein 1500 TL, aylk kullanm bedeli olarak ise 100 TL ödeyecek.  

“YEN HOB BAHÇELER YOLDA”

         Hobi Bahçelerinde vatandalarmzn kendi sebze ve meyvelerini yetitirip toprakla har neir olmann keyfini süreceini kaydeden Bakanmz Mehmet Zeybek, tespit edilen yeni bir bölgede daha 400 adet hobi bahçesi oluturacaklarnn müjdesini verdi. Zeybek Bakan “Daha önce oluturulan bahçelerin aylk kullanm bedeli 30 lirayd. Yeni hobi bahçelerinden katk pay alarak 5 yl süre ile tahsis ettiimizde belli bir miktarn pein, kalann 5 yla yaymak artyla yeni yapacamz hobi bahçelerinin maliyet bedelini almay düünüyoruz. Aylk kullanm bedelini de 100 lira olarak belirledik. Yeni bir yer bulduk bu aldmz bedellerle inallah orada da 400 ‘e yakn yeni hobi bahçesi yapacaz.” dedi.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-Sh754TIeGN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu