Sivil Toplum

HEKTAŞ Afyonlu çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatacak

HEKTAŞ, akıllı tarım seferberliğine bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor. Bugüne kadar Akıllı Tarım Köylerde etkinliği kapsamında Türkiye’nin birçok ilinde çiftçilerle buluşan HEKTAŞ, yeni rotasıyla yoluna devam ediyor. Bu kapsamda HEKTAŞ, 9 – 11 Mart tarihleri arasında Afyon’daki çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatacak.

 OYAK Tarım Hayvancılık Grubu şirketlerinden HEKTAŞ, akıllı tarım seferberliğine bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor. Akıllı Tarım Köylerde projesi kapsamında HEKTAŞ, bu kez  9 – 11 Mart tarihleri arasında Afyon’un Sultandağı ilçesinde Yakasenek ve Kırca, Sandıklı’ya bağlı Koçhisar ve Kusura, Şuhut’a bağlı Atlıhisar ve Karadilli köylerinde çiftçilerle buluşacak ve akıllı tarım yöntemlerini anlatacak.

 Akıllı Tarım uygulamaları 250’ye yakın köye ulaşacak

Bir yıl boyunca 250’ye yakın köye ulaşacak proje ile çiftçiler, akıllı tarım uzmanlarıyla bir araya gelecek ve tarımdaki son teknolojik gelişmeleri öğrenecek. Proje kapsamında çiftçilere ve ziyaretçilere tarımda uzaktan görüntüleme sistemleri (drone) kullanımı, uzaktan kumandalı tarım makineleri, iyi tarım uygulamaları anlatılacak ve çocuklar için aktiviteler düzenlenecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu