Afyon HaberBelediyeler

HALK OYUNLARI BÖLGE YARIŞMALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTIK

 

HALK OYUNLARI BÖLGE YARIMALARINA EV SAHPL YAPTIK

HALK OYUNLARI EKPLER HÜNERLERN SERGLED

     Afyonkarahisar Belediyesi ve Gençlik Spor l Müdürlüü’nün katklaryla Türkiye Halk Oyunlar Federasyonu tarafndan düzenlenen bölge yarmas Afyonkarahisar’da yapld. Aydn, Kütahya, Uak ve Afyonkarahisar’dan 22 Kulüp ve aileleri ile birlikte 1500’e yakn sporcuyu ehrimizde arladk.Prof. Dr. Veysel Erolu Kapal Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte ekipler hünerlerini sergilerken, birinci olmak için ksasya yart.Türkiye Halk Oyunlar Federasyonu (THOF) Bölge Yarmas, açl seremonisiyle balad.Sayg duruunda bulunulmas ve stiklal Mar’nn okunmasnn ardndan hakem kurulu üyeleri ve hakemler tantld.

“Kültür Elçilerisiniz”

         Törende bir konuma yapan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Halk Oyunlar Bölge yarmalarnn ilimizde düzenlenmesinden duyduu memnuniyeti ifade etti.Afyonkarahisar Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara her zaman destek olduklarn söyleyen Bakanmz, “Türkiye’mizin farkl illerinden Afyonkarahisar’mza gelen genç kardelerimiz, deerli hocalarmz, federasyon yöneticilerimiz sizleri sevgiyle, saygyla selamlyorum.Memleketimizin her köesi gibi ayr bir güzellie sahip olan tarihi, kültürü, lezzeti ve misafirperver insanlar ile görülmeye deer Afyonkarahisar’mzda arlamaktan, Halk Oyunlar Grup Yarmalarnn ilimizde yaplmasndan dolay büyük bir mutluluk duyduumu özellikle belirtmek istiyorum.Sizler, yarmaya katldnz ilden baarl sonuçlar alarak bir üst tura çktnz ve buraya tekrar yarmak için geldiniz. En iyi sonucu almak hedefindesiniz Bu yarma yaplrken katldnz yöreyi en iyi ekilde temsil edecek, ayn zamanda ehrinizin tantmna katkda bulunacaksnz, bir bakma kültür elçilii görevi yapacaksnz. Halk oyunlar kültürü sizin gayretinizle devam edecektir.

“Afyonkarahisar Tam Bir Spor ehri”

       Halk oyunlarnn geçmiten bugüne kültürümüzü yaatan bir olgu olduuna dikkat çeken Bakanmz; “Afyonkarahisar alt yaps, nem oran ve tesisleriyle ayn anda her yl futbol, voleybol, basketbol ve karate, motor sporlar, halk oyunlar vb. organizasyonlara ev sahibi yapan tam bir spor ehridir. Bugün özellikle sizlere elik etmek, görmek, tanmak istedik. Sizler bizim geleceimizsiniz. Büyük bir heyecanla, keyifle sizleri takip edeceiz.Bu duygu ve düüncelerle yarmamzn ehrimizde düzenlenmesine katkda bulunan Türkiye Halk Oyunlar Federasyonu Bakan yönetici ve hakemlerine teekkür ediyor, ilimize gelen tüm sporculara antrenör ve yöneticilere baarlar diliyorum. Konumalarn ardndan ekipler sahne alarak hünerlerini sergiledi. Minikler, yldzlar, gençler ve büyükler kategorisinde düzenlenen yarmalarda her kategorinin birincisi, Temmuz ve Austos aynda yaplacak Türkiye finallerine katlmaya hak kazand. Etkinlie katlan sporcu ve ailelerine Belediyemiz tarafndan çeitli ikramlarda bulunuldu.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu