Afyon HaberBelediyeler

GİRNE KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNDEN KATI ATIK BERTARAF TESİSİNE ZİYARET

GRNE KOLEJ ÖRENCLERNDEN KATI ATIK BERTARAF TESSNE ZYARET

       Afyonkarahisar Girne Koleji 6. snf örencileri ilimizdeki kat atklarn ne ekilde bertaraf edildii, geri kazanmnn nasl yapld, çöpten elektrik üretiminin nasl gerçekletirildii konularnda bilgi almak üzere Çevre Hizmetleri Birlii Atksu Artma Tesisi’ni ziyaret etti.

       Fen Bilimleri öretmeni Özcan Akkent eliinde gerçekleen ziyaret, tesis mühendislerinden Çevre Mühendisleri Dilek Karaca ve Atila Ku tarafndan hazrlanan bilgilendirici sunum ve videolar izlenmesi ile balad. Akllarndaki sorular tek tek soran örenciler merak ettikleri bilgileri yetkili isimlerden ald. Saha ve ünitelerin yerinde gezilmesiyle devam eden gezide örenciler Afyonkarahisar ilinin tamamndan toplanan atklardan elde edilen geri dönüümlü malzemeleri, elektrik üretimini, atktan yakt üretim tesisini ve düzenli depolama tesisini tanma frsat buldu.  

         Gezi sonunda örencilere günün hatras olarak geri dönüümlü bez torba ve tohumlu kalemler hediye edildi.  Gezide edindikleri tebrübeler ve edindikleri bilgilenden duyduklar memnuniyeti dile getiren örenciler ve Fen Bilimleri öretmeni Özcan Akkent, Birlik Bakanmz Mehmet Zeybek bata olmak üzere tesis yetkililerine teekkür ederek sahadan ayrld. 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu