Afyon HaberBelediyeler

“EYVAH YİNE KARIŞTI” EN İYİ KOMEDİ OYUNU SEÇİLDİ

BELEDYE EHR TYATROSU’NA BÜYÜK ONUR:

“EYVAH YNE KARITI” EN Y KOMED OYUNU SEÇLD

DREKLERARASI SEYRC ÖDÜLLER’NDE BÜYÜK BAARI

Afyonkarahisar Belediye ehir Tiyatrosu, 2023-2024 tiyatro sezonunun en prestijli ödüllerinden biri olan 24.‘Direkleraras Seyirci Ödülleri’nde büyük bir baarya imza att. Hasan H. Elmas yönetiminde sahnelenen Claude Magnier’in yazd “Eyvah Yine Kart” adl oyun, komedi kategorisinde en iyi oyun seçilerek büyük onur kazand.

“BAKANIMIZ BURCU KÖKSAL’A SONSUZ TEEKKÜRLER”

Afyonkarahisar Belediye ehir Tiyatrosu, halk jürisinin oluturduu “Halk Jürisi” üyelerinin sezon boyunca izledikleri oyunlar deerlendirerek belirledii ödüllerde üstün performansyla öne çkmay baard. Daha önce de üç ödüle layk görüldüklerini gururla belirten Hasan H. Elmas, duygularn u sözlerle ifade etti: “Bizim en büyük ödülümüz seyircimizdir. Bu kazandmz dördüncü ödül. lk ödülümüz, ‘En yi Tiyatro’ canlandrmasyd. kinci ödülümüz ise Özdemir Nutku ‘En yi Yardmc Erkek Oyuncu’ ödülü oldu. Daha sonrasnda aldmz ödül ise ‘Baar ve Emek’ ödülü oldu. Bu sene de en iyi komedi oyununa layk görüldük. imdi sra dier ödüllerde… Afyonkarahisar ve sanat adna çalmaya devam edeceiz, bizlerin daima yanmzda olan Belediye Bakanmz Burcu Köksal’a teekkür ediyorum. Yeni süreçte ve yeni oyunlarla ismimizi duyuracaz ”dedi.

OYUN KAPALI GE OYNANDI

Belediye ehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas; “Eyvah Yine Kart” oyunu, sezon boyunca sadece kapal gie oynanarak izleyicilerin youn ilgisiyle büyük bir baar elde etti. Bu büyük ilgi, oyunun baarsn ve kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi. Oyun, 2024-2025 sezonunda yeniden sahnelenecek ve izleyiciler, bu elenceli komediyi yeniden izleme frsat bulacak.

Ödül töreninin yaplaca tarih ve yerin önümüzdeki günlerde açklanaca belirtilirken Afyonkarahisar Belediye Bakanmz Burcu Köksal, tüm ödül sahiplerini kutlad ve baarlarnn devamn diledi. Bakanmz, “Afyonkarahisar Belediye ehir Tiyatrosu, bölgesel tiyatro sahnesinde elde ettii bu baar ile adn duyurmaya devam ediyor. Eyvah Yine Kart adl oyunuyla kazand bu ödül, tiyatro ekibinin azmi ve yeteneinin bir göstergesi olarak öne çkyor. Afyonkarahisar Belediyesi olarak, tiyatro ekibimizi tebrik ediyor ve sanatn her dalnda elde edecekleri yeni baarlar heyecanla bekliyoruz” diye konutu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu