Afyon Haber

ENTEGRE KATI ATIK BERTARAF TESİSİ MAKETİ BELEDİYE BİNASINDA 

ENTEGRE KATI ATIK BERTARAF TESS MAKET BELEDYE BNASINDA 

                Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlaryla Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birlii tarafndan yapm tamamlanan Entegre Kat Atk Bertaraf Tesisi bölgenin en modern tesisi olmas, sfr atk vizyonuna uygunluu ve enerji üretimi ile Türkiye’ye örnek oldu.

                Afyonkarahisar’n tamamna kat atk hizmeti vermesiyle ülkemizde kat atk hizmeti verilen nüfus bakmndan büyükehirleri bile geride brakarak ilk sralarda yer alan Entegre Kat Atk Bertaraf Tesisi, tesise gelen çöplerin %80’ine yaknn geri dönütürerek doann korunmasn salad gibi, ülke ekonomisine de önemli ölçüde katkda bulunuyor.  

                Afyonkarahisar Belediye Bakan ve Çevre Hizmetleri Birlik Bakan Mehmet Zeybek, çevre salna büyük önem verdiklerini söyledi.

Bakanmz Mehmet Zeybek, “Çevre sal, insan sal demektir. Bu doa bize çocuklarmzn, torunlarmzn emanetidir. Bu emanete sahip çkmak bizlerin en önemli görevlerindendir. Bu bilinçle çalmalarn yürüttüümüz Entegre Kat Atk Bertaraf Tesisi’miz u anda örnek alnacak bir konumdadr. Çevremizi bu denli korurken dier taraftan da bu çöplerimizi ekonomimize elektrik, s, yakt gibi geri dönüümlerle kazandryoruz. Artk çöplerimiz götürülüp toprak altna gömülmüyor, son teknolojiler kullanlarak yüksek verimlilikle geri kazandrlyor. Her zaman bilime, teknolojiye dayal çalmalarmzn üzerine katarak devam edeceiz. Tabi ki bu hizmetlerin duyurulmas, örnek gösterilmesi gerekmekte. Bu amaçla yaplan tesis maketi u anda Belediye binamz giriine sergilenmektedir. Yatrmlarn ülkemize ve ehrimize hayrl, uurlu olmasn diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu