Afyon Haber

DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK İLK KADIN SPORCU

BU GURUR AFYONKARAHSAR’IN

DÜNYA MOTOKROS AMPYONASINDA ÜLKEMZ TEMSL EDECEK LK KADIN SPORCU

         11-12 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Dünya Motokros ampiyonas’nda bir ilk yaanacak.16 yandaki Milli Sporcumuz Irmak Yldrm, Belediyemizin destekleriyle ülkemizi Dünya Kadnlar Motokros ampiyonas’nda temsil edecek ilk kadn sporcu olacak.11-12 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek ampiyonaya Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in destekleriyle katlacak Milli Sporcumuz Irmak Yldrm, “Eylül ayn iple çekiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemi temsil etmek benim için büyük bir gurur. nallah ampiyonaya iyi hazrlanp, bana güvenen insanlar mahcup etmeyeceim” dedi.

“AFYON ÇN GURUR VESLES”

       Tantm toplantsnda açklamalarda bulunan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ise Milli Sporcu Irmak Yldrm’ gönülden tebrik ettiini söyledi.Irmak’n henüz 16 yanda olmasna ramen büyük bir cesaret örnei gösterdiini söyleyen Bakanmz, Afyonkarahisar için gurur vesilesi oluunu ifade etti.Yarmada Milli Sporcumuz Irmak’a imdiden baarlar dileyen Bakanmz Milli Sporcumuzu yetitiren hocalarna ve Türkiye Motor Sporlar Federasyonu’na desteklerinden dolay teekkür etti.

“BAKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbakan Mahmut Nedim Akülke ise Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e teekkür etti. Zeybek Bakan’n her daim yanlarnda olduunu dile getiren Akülke, “Bizlerde Bakanmzn ilgi ve alakasna karlk vermeye çalyoruz. Afyonkarahisar’ hem ülkemizde hemde dünyada en iyi ekilde tantmaya devam edeceiz. Bugün çok heyecanl bir gün. Bir ilki Türkiye olarak Afyonkarahisar olarak yayoruz.

“ÜLKEMZ VE LMZ EN Y EKLDE TEMSL EDECENE NANIYORUZ”

16 Yanda bir kadn sporcumuz Anadolu’nun bu güzel kentinde Afyonkarahisar’ Dünya Kadnlar ampiyonasnda yaracak. Bu da Afyonkarahisar ve ülkemiz için gurur verici. Buradaki hedefimiz üç yl sonra Afyonkarahisar’a kupa ve madalya getirmek. Afyon Motorsporlar Merkezinde antrenmanlarna devam edecek. nallah kazasz bir yar çkarr ve Afyonkarahisar ve ülkemizi en iyi ekilde temsil eder” eklinde konutu.

“EYLÜL AYINI PLE ÇEKYORUM”

2018 ylndan itibaren yurt dnda yarlara katldn belirten Milli Sporcumuz Irmak Yldrm,”11 yamdan itibaren birçok motosiklet yarna katldm. En son Avrupa ve Balkan ampiyonalarnda ülkemi temsil ettim. Bu alanda hedeflerim var. Antrenmanlarm sürdürüyorum. Kendimi sürekli gelitiriyorum. Avrupa ve dünya ampiyonalarnda baarl olup kupalar kazanmak istiyorum. imdiden Eylül ayn iple çekiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle ülkemi temsil etmek benim için büyük bir gurur. nallah ampiyonaya iyi hazrlanp, bana güvenen insanlar mahcup etmeyeceim” dedi.

ÜLKEMZ AVRUPA VE BALKAN AMPYONALARINDA DA TEMSL ETT

Motor sporlarnn en gözde organizasyonlar arasnda yer alan Dünya Motokros ampiyonas’nn Kadnlar snfnda milli sporcu Irmak Yldrm, ülkemizi temsil eden ilk Türk sporcu olacak. Cumhurbakanl himayelerinde gerçekleecek Dünya Motokros ampiyonasnda mücadele edecek en genç kadn yarç unvann da alacak olan Yldrm, Avrupa ve Balkan ampiyonalarnda da ülkemizi temsil etti. 16 yandaki milli sporcu, 2017 ylndan itibaren Türkiye ampiyonalarna katlyor.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu