Sivil Toplum

Deniz Feneri Derneği, Afet süresince 10 Bin aileye gıda kolisi dağıtacak  – SİVİL TOPLUM

Koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmaya başlamasının ardından, Deniz Feneri Derneği iş dünyası işbirliği ile Türkiye genelinde şu ana kadar yüzbinlerce kişiye yardım ulaştırıldı. Son olarak Deniz Feneri Derneği ile Yıldız Holding’in sahibi Ülker ailesi, her ay 10 000 aileye düzenli şekilde gıda kolisi ulaştırmaya başladı. 

Koronavirüs salgınıyla mücadelede ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Deniz Feneri Derneği, gıdadan giyime, barınmadan eğitim desteklerine kadar, tespit edilen her noktada yardım faaliyetlerini hızlandırdı. 
İş dünyasının da destekleriyle yardım çalışmalarını tüm yurtta büyük bir seferberliğe dönüştüren Deniz Feneri Derneği, salgınla mücadelede özel sektör desteklerini süratle ihtiyaç noktalarına ulaştırıyor. Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, iş dünyasındaki hayırseverlerin bu dönemde gereksinimlerin giderilmesi noktasında başarılı bir sınav verdiğini anlattı. 

Yıldız Holding her ay 10 000 aileye gıda kolisi ulaştırmaya başladı

Cengiz, “İş dünyası desteklerinin bu süreç atlatılıncaya kadar süreklilik kazanması en büyük arzumuz. Türkiye’de çok sayıda iş insanının sorumluluk göstererek kampanyalar düzenlediğini görüyoruz. Bizler de Deniz Feneri Derneği olarak bu tür yardımların vatandaşlarımızla buluşması adına yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bu anlamda son zamanlarda Yıldız Holding ve Ülker ailesi ile geliştirdiğimiz iş birliği önemli bir model olarak ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl 2 bin yetim çocuğa düzenli harçlık uygulamasından sonra salgının ülkemizde görülmesinden sonra da 10 000 aileye düzenli şekilde gıda kolisi ulaştırmaya başladık. Yıldız Holding yetkilileri sosyal izolasyon süreci devam ettiği müddetçe bu yardımı sürekli hale getireceklerini de dile getirdiler. Zor günlerde vatandaşlarımız için yapılan bu tür yardımların devam etmesi için, tüm iş dünyası benzer inisiyatifler geliştirmeli. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker’e bu süreçte gösterdiği hassasiyet ve gerçekleştirdikleri yardımlar için vatandaşlarımız adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu