Sağlık

Çay Devlet Hastanesinde Yatak Sayısı Yükseldi – SAĞLIK

Çay Belediye Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Atlı yaptığı açıklamada; Çay ilçemizde doluluk oranının ve doktor kapasitesinin artmasıyla birlikte yatak sayısı da yükseldi.

 

25 yatak kapasiteli hastanemiz Sağlık Bakanlığının onayıyla 50’ye yükseltildi. 2019 Yılı Kasım ayından itibaren hızla yükselen doluluk oranımız bugün itibariyle yüzde 95 seviyelerine geldi. Hastanemiz açıldığı günden bu yana 25 yatak kapasitesi ile hizmet vermekteydi. Ancak son aylarda artan talep, ayrıca genel cerrah biriminin açılacak olması nedeniyle bakanlığımıza yatak kapasitesinin artırılması yönünde talepte bulunduk. Sağlık Bakanlığımız tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda olumlu görüş verilerek yatak kapasitemiz 50 olarak ruhsatlandırılmıştır.

 

Yatak sayımızın artmasındaki en önemli unsur Hastanemize tedavi olmak amacıyla gelen hastalarımızın, başta doktorlarımıza, hemşirelerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza güvenip, inanması sonucu ve hastanemize artan talebe bağlı olmasıdır. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.


Sağlık Haberleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu