Sivil Toplum

Cansuyu evlere sağlık götürecek! – SİVİL TOPLUM

22 Nisan 2020 – 22:45 – Güncelleme: 22 Nisan 2020 – 22:48

Cansuyu evlere sağlık götürecek!

Olağan ve olağanüstü zamanlarda yurt içi ve yurt dışındaki muhtaçlara maddi ve manevi yardımda bulunan, insan hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesinin önlenmesi ile hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yönünde de çalışmalar yapan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni bir yardım kampanyası için kolları sıvadı.

 Bir süredir dünya gündemini meşgul eden ve ülkemizde de ciddi şekilde etkileri hissedilen koronavirüs vakalarına karşı başlatmış olduğu yardım kampanyası ile salgından etkilenen ailelere yardım elini uzatan dernek, özveriyle yardım çalışmalarını gerçekleştirerek 81 ilde kumanya, hijyen paketi ve çocuklar için oyuncak destekleri ile “Evinize Sağlık” kampanyasını sürdürüyor. Kurulduğu günden beri beri halkın her kesiminden insana ulaşan yardım elini ülke dışına da uzatan dernek, yaptığı yardımlar ile dünya üstündeki kanayan yaraları büyük bir özveriyle dindirmeyi başarıyor. Yetimlere yapılan yardımlar ile yaşamını tek başına idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere, kendi ayakları üstünde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar maddi ve manevi katkı yapmak, eğitimlerini sağlamak ve onları baba şefkati ile hayata hazırlama amacı doğrultusunda çalışmalar sürdürülüyor. 

Hayırseverlerin bağışladığı kurbanları yoksulluğun hüküm sürdüğü Afrika ve dünya üstündeki 60’dan fazla ülkede dağıtılması, insanların yüzünü bir nebze de olsa güldürmeyi başarıyor. Suya ulaşmaya zorluk çeken bölgeler de hayırseverlerin adına açılan su kuyuları, Ramazan aylarında düzenlenen iftar organizasyonları ve yapılan camiiler de gerçekleştirmiş olan diğer çalışmalar arasında yer almakta. 

Koronavirüse karşı başlatılan “Evinize Sağlık” kampanyası ile de yardıma muhtaç ailelerin evine yardım ve sağlık götürerek bu zorlu süreci en az zararla atlatmalarına imkan sağlıyor. Kampanya kapsamında SMS, kumanya ve hijyen paketi biçiminde yapılabilen yardımlar “Evinize Sağlık” getirmeye devam ediyor. “Evinize Sağlık” kampanyası hakkında daha fazla bilgiye cansuyu.Org.Tr adresi ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sosyal ağ hesapları üstünden ulaşılabilir.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu