Afyon HaberBelediyeler

ÇANKIRI BELEDİYESİ İLE ´SU KARDEŞLİĞİ´ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ÇANKIRI BELEDYES LE ‘SU KARDEL’ PROTOKOLÜ MZALANDI

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, ‘Dünya Su Kayplar Günü’ nedeniyle Türkiye Belediyeler Birlii’nin (TBB) ev sahipliinde düzenlenen ‘Su Kayplar Etkinlii’ne katld.

Bakanmza bu ziyaretinde Bakan Yardmcmz Murat Öner’de elik etti. Programa, Tarm ve Orman Bakan Vahit Kiriçi’nin yan sra, TBB Bakan Fatma ahin, 20 ilin belediye bakan, su ve kanalizasyon idareleri temsilcileri ile akademisyenler ve payda kurumlarn yetkilileri katld.

Dünya Su Kayplar Günü kapsamnda düzenlenen etkinlikte hzl nüfus art, iklim krizi ve artan sanayileme gibi sorunlar sebebiyle yaanan su kayplarna kar içme ve kullanma suyu sektörünün bileenleri arasnda bilgi ve tecrübe paylam yapld.

Su kayplarn azaltan ehirler arasnda ilk sralarda olmamz nedeniyle Çankr Belediyesi ile ‘Belediye Su Kardelii’ protokolünü Bakanmz Mehmet Zeybek imzalad.

Bakanmz sosyal medya hesabndan yapt açklamada; “Programda su kayplarn azaltan ehirler arasnda ilk sralarda olmamz nedeniyle Çankr Belediyemizle ‘Belediye Su Kardelii’ protokolünü Bakanmz ve TBB Bakanmzn destei ile imzaladk. ehrimizin her platformda öncü ‘ehir’ olmas için çalmaya devam ediyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu