BorsaEkonomiTürkiye

Bulut Sunucu

Bulut sunucu, fiziksel sunucular üzerinde çeşitli sanallaştırma araçları ile oluşturulan sanal sunucu hizmetidir. Özellikle son zamanlarda birçok ülkede ve ülkemizde en fazla tercih edilen sunucudur. Bulut Sunucuların donanımsal özellikleri, kaynak kullanmada yüksek verimlilik ve ekonomik olarak düşük maliyetli olmasından dolayı yeni başlayan ve geliştirme sürecinde olan projeler için tercih edilir. Bulut sunucu bireysel ve kurumsal projelerin hepsinde güvenle verilerin işlenebileceği, gerektiğinde bulunulan noktadan kolaylıkla verilere ulaşabileceğiniz sunucu teknolojisidir. Bulut sunucular, aynı fiziksel sunucular gibi çalışarak, daha düşük maliyetler ile yüksek sunucu performansı göstermektedir. Yüksek performanslı ve verimli donanımları bulunan sunucular ile en iyi fiyatlarda istediğiniz performansı yakalayabilirsiniz.

Bulut Sunucunun Faydaları

Bir bulut sunucusu, herhangi bir yazılım problemi ortamından izole edildiği için, iş kullanıcısına istikrar ve güvenlik sağlıyoruz. Diğer sunucular, bulut sunucusunu etkilememektedir ve bunun aksi geçerli olmaktadır. Farklı bir sunucu bulut sunucusunu aşırı derecede yüklendiğinde, bu durumun fiziksel sunucuların aksine bulut sunucu üzerinde herhangi bir etkisi bulunmaz. Bulut sunucuları hızlı, kararlı ve güvenlidir. Fiziksel sunucularda görülen donanım problemlerinden kaçınmaktadırlar. Bulut sunucuları için belirli bir fiyat karşılığında hızlı bir hizmet sağlıyoruz. Benzer bir fiziksel sunucu maliyeti ile alacağınızdan daha çok kaynak ve hızlı hizmet sağlayacağız. Asp hosting kullanımında yer alan bir web sitesi çok daha hızlı çalışmaktadır.

     

Yüksek Performans ile Çalışan Bulut Sunucu

Bulut sunucu ile internetin çalışma mantığı arasında önemli bir fark yoktur. Bulut sunucular internetin ufak bir kısmıdır. İnternet ise makro ölçekte bir bulut sunucu olarak kabul ediliyor. Günümüzde kullanılan bulut sunucular geleceğin internet altyapısı oluşturuyor. Veri depolama ve transfer fiyatları düşerken bant genişliği hızları gittikçe artıyor. Bulut bilişim gittikçe çok fazla kişi tarafından kullanılıyor. İnternet ve bulut bilişim insanlar arasındaki bağlantının büyüme ihtiyacıyla ortaya çıkar.

Büyük veri merkezleri sunucularının depolama noktalarını, işlemci gücü ve diğer kaynaklarını sanal hale getirerek birleştiriyoruz. Kullanıcılar büyük kaynakların sağladığı fırsatlardan faydalanırken aynı zamanda çok daha düşük ücret öderler. ASP hosting https://www.ozkula.com.tr/hosting-windows ve https://www.ozkula.com.tr/cloud-sunucu paketlerimiz yüksek performans odaklı, yüksek RAM’e sahiptir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu