Belediyeler

Belediyemizden Yaşlı Vatandaşlarımıza destek İç İşleri Bakanlığın…

Belediyemizden Yaşlı Vatandaşlarımıza destek
İç İşleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlarımızın bugün saat 24.00’dan sonra sokağa çıkmaları yasaklandı.
Belediye Başkanımız Nihat Sarı 65 yaş üstü vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 65 yaş üstündeki vatandaşlarımız talep ve isteklerini bizlere ilettikleri takdirde isteklerinin belediyemiz ekipleri tarafından karşılanacağını belirtti.

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasaklandı. Belediye olarak 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Belediyemiz WhatsApp hattı numarası 0532 778 18 74’e mesaj atabilir ya da arayabilirsiniz. Aynı zamanda 0272 353 60 53 den Zabıta Müdürlüğüne bağlanarak bizlerle iletişime geçtiğiniz takdirde talep ve istekleriniz ekiplerimiz tarafından karşılanacaktır. Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Bu zor süreçte vatandaşlarımızın gerekli kurallara uyması ve sokağa çıkılmaması gerekiyor. Özellikle yaşlılarımız risk grubu içerisindedir. Pişman Olma Tedbirli Ol “Evde Kal Dinar” dedi.


Şu anda okuduğunuz haber D Bnar belediye başkanlığı Resmi sosyal medya hesabından alınmıştır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu