Afyon HaberBelediyeler

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM ELİ

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERNE YARDIM EL

KARDELK SOFRASI KURULDU

       Afyonkarahisar Belediyesi Bayrbucak Türkmenlerinin yannda olmay sürdürüyor. Bakanmz Mehmet Zeybek’in destekleri ile Afyonkarahisar’dan gönderilen yardmlar ularken, bölgede 500 kiilik Afyonkarahisar köyü kuruldu.

Sava nedeniyle zor günler geçiren Bayrbucak Türkmenleri için hayrseverlerin destei ile toplanan yardmlar yerine ularken Ramazan ay nedeni ile Belediyemiz tarafndan bölgede kardelik sofralar kuruldu.

AFYONKARAHSAR KÖYÜ KURULDU

Birliin simgesi mübarek Ramazan Ay’nda Bakanmz Mehmet Zeybek’in destekleri ve hayrseverlerin yardmlar ile Suriye’de ki Türkmen kardelerimizin barnaca Afyonkarahisar Köy’ü oluturuldu. 500 kiinin kalabilecei alanda yüzlerce çadr ev yapld.

Türkmen ailelere ramazan sevinci yaatmak isteyen Belediyemiz, bölgede kurduu a evi ile Ramazan Ay’nn maneviyatn ve bereketini paylayor. Sava maduru soydalarmz için yaplan yardmlar kapsamnda kurulan aevlerimiz, scak yemek ikramnda bulunuyor, Ramazan sofralar kuruluyor. Madur ve yaam mücadelesi veren Bayrbucak Türkmenleri ise Bakanmz Mehmet Zeybek ve Afyonkarahisar Belediyesi’ne minnettar.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu