Afyon Haber

BAHARIN MÜJDECİSİ LALELER GÖZ KAMAŞTIRIYOR

BAHARIN MÜJDECS LALELER GÖZ KAMATIRIYOR

     Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüü ekipleri bahar rengârenk çiçeklerle karlamak ve ehrimizin güzelliine katk salamak amacyla 200 bin laleyi toprakla buluturdu.

      Afyonkarahisar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüümüz tarafndan, bahar aynn gelmesiyle birlikte ehrimizin cadde ve kavak noktalarna diktii binlerce renk lale adeta göz kamatryor. 

           Baharn müjdecisi laleler ilimizin dört bir yann süsledi. Park ve Bahçeler Müdürlüümüz tarafndan ehrin çeitli noktalarnda toprakla buluturulan yüzbinlerce lale havalarn snmasyla birlikte çiçek açt. Yaklak 200 bin lale soan kentin cadde ve parklarn rengârenk yapt. Farkl renklerdeki lalelerin açmasyla ehrimiz genelindeki cadde, kavak ve orta refüjler muhteem bir güzellie kavutu.

            Renkli bir ehir kimliini kazanmak için baharn geliiyle birlikte peyzaj çalmalarn hz verdiklerini söyleyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “K mevsiminin banda dikilen lalelerin açmasyla birlikte ehir merkezimiz, ana cadde ve kavaklarmz adeta çiçek bahçesine dönütü. Yine havalarn snmasyla birlikte ilimiz genelindeki budama çalmalar ve fidan dikimi gibi çalmalarmz sürüyor. Bu çalmalarla ehrimizin daha yeil ve güzel bir görüntüye kavuturmay hedefliyoruz” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu