Afyon HaberBelediyeler

AVRUPA GENÇLER VE BMU MOTOKROS ŞAMPİYONALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ

AVRUPA GENÇLER VE BMU MOTOKROS ÞAMPÝYONALARINA EV SAHÝPLÝÐÝ YAPIYORUZ

Afyonkarahisar, motor sporlarý tutkunlarý için heyecan verici bir hafta sonuna ev sahipliði yapýyor. 19 Mayýs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramý coþkusunu motor sporlarýyla birleþtiren Afyon Motor Sporlarý Merkezi’nde Avrupa Gençler Motokros Þampiyonasý, BMU Doðu Avrupa Motokros Þampiyonasý ve Türkiye KAYO Motokros Þampiyonasý düzenleniyor.

Türkiye Kayo, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliði (BMU) Motokros þampiyonalarý antrenman ve sýralama turlarýyla Afyonkarahisar’da gerçekleþtiriliyor.

6 ÜLKEDEN 158 SPORCU KATILIYOR

Afyon Motor Sporlarý Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Kayo’nun ilk ayaðý, Avrupa Gençler ve BMU Motokros’un ikinci ayak yarýþlarýnýn idari ve teknik kontrolleri ile jüri toplantýsý yapýldý. Pistteki hazýrlýklarýn tamamlanmasýnýn ardýndan 3 þampiyonanýn da MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, MX senior, veteran, kadýnlar, 50 cc, 65 cc ve 85 cc kategorilerinde antrenman ve sýralama turlarý baþladý. 19 Mayýs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramý kapsamýnda düzenlenen yarýþlara, 6 ülkeden 158 sporcu katýlýyor. Afyon Motor Sporlarý Merkezinde Türkiye ve Avrupa’nýn motosiklet tutkunlarý ve sporseverler, Avrupa Gençler ve BMU Motokros Þampiyonalarýnda dünyanýn en yetenekli genç sürücülerini izleme fýrsatý buluyor. Bu önemli etkinlik, hem ulusal hem de uluslararasý arenada motokrosun zirvesini temsil ediyor.
Avrupa Gençler ve BMU Motokros Þampiyonalarý, yalnýzca sporun heyecanýný yaþamak isteyenler için deðil, ayný zamanda geleceðin yýldýzlarýna destek vermek isteyenler için de bir fýrsat sunuyor. Genç yetenekler, uluslararasý alanda yeteneklerini sergileme ve kariyerlerine ilham verme þansýný buluyor. 

Þehrimizin bu prestijli organizasyonlara ev sahipliði yapmasýnýn önemine dikkat çeken Baþkanýmýz Burcu Köksal, tüm Afyonkarahisarlýlar’ý yarýn da devam edecek 19 Mayýs coþkusunun ve motorsporlarýnýn bir araya geldiði bu heyecan verici etkinliðe davet etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu