Afyon Haber

AVRUPA AFYONKARAHİSAR’DA BULUŞTU

AVRUPA AFYONKARAHSAR’DA BULUTU

YNE BEKLERZ 

         Afyonkarahisar’da düzenlenen Avrupa Gençler Motokros ampiyonas, Balkan Motosiklet Birlii (BMU) Motokros ampiyonas ve Türkiye Motokros ampiyonas’nn final yarlar sona erdi.

         Dünyann en önemli pistlerinden birine sahip olan Afyonkarahisar, genç yarçlarn mücadele ettii Avrupa 65/85 cc Motokros ampiyonas ve Balkan Motosiklet Birlii (BMU) Avrupa Motokros ampiyonasna ev sahiplii yapt. 

          Afyonkarahisar Belediyemizin destekleriyle yaplan  yarmaya Balkan ülkeleri Bulgaristan, Romanya, Srbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, Macaristan, Hrvatistan ve KKTC’den sporcular katld.

      Avrupa Gençler Motokros ampiyonas, Balkan Motosiklet Birlii (BMU) Motokros ampiyonas ve Türkiye Motokros ampiyonas’nn açl seremonisi Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Milletvekilimiz brahim Yurdunuseven, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in katlmlaryla balad. Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek, Afyon Motor Sporlar Merkezi’nde gerçekletirilen törende yapt konumada, motokros yarlarna katlacak sporcular gizemli ehir Afyonkarahisar’da arlamaktan son derece mutlu olduklarn belirtti. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ise Dünya Motokros ampiyonas’nn (MXGP) da bu yl yine Afyonkarahisar’da yaplacan vurgulayarak, “Uluslararas Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafndan Afyon Motor Sporlar Merkezi’ndeki pistimize sürekli ödül veriliyor. Biz de sizleri Afyonkarahisar’da arlamaktan ve sizlere hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Kazasz belasz yarlarn tamamlanmasn ümit diyoruz.” diye konutu.

         FIM Avrupa Temsilcisi Sabin Olariu ise MXGP’nin de yapld Afyon Motor Sporlar Merkezi’ndeki pistin yapmnda katk veren yöneticilere teekkür etti.Türkiye Motosiklet Federasyonunun (TMF) da pistin korunmasna önem verdiini anmsatan Olariu, “Uzun yllar Afyonkarahisar’a gelmeyi ve burada olmay planlyoruz. Bütün yarmaclara baarlar diliyoruz. En iyi olan kazansn.” ifadesini kulland.

         TMF Asbakan Ogün Baysan da ampiyonalarda yaracak sporculara pist kurallar hakknda bilgilendirme yapt.Afyon Motor Sporlar Merkezi’ndeki yarlara, Türkiye, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Srbistan, Romanya, Yunanistan ve Kuzey Kbrs Türk Cumhuriyeti’nden yaklak 140 sporcu katld.

     Türkiye Motokros ampiyonas’nda MX kategorisinde birincilii akir enkalayc, ikincilii Eray Esentürk, üçüncülüü Murat Baterzi kazanrken MX1’de Mustafa Çetin, ikincilii Batuhan Demiryol, üçüncülüü Galip Alp Baysan elde etti. MX2 kategorisini Emircan enkalayc birinci, Ata Kahveciolu ikinci, Ömer Ucum ise üçüncü srada tamamlad.MX 85 cc kategorisinde birinci Baran Bulut Kocaman, ikinci Ali Akkafa olurken üçüncülüü Selen Tnaz göüsledi.MX 65 cc kategorisinde birinci Efe Okur, ikinci Ahmet Berkay Saray, üçüncü Kerem Ylmaz olurken 50CC kategorisinde birincilii Poyraz Bor, ikincilii Ahmet Akif Ulusan, üçüncülüü ise Almila Vartemel elde etti.Veteran kategorisinde Hüseyin Nezirolu birinci, Engin Kr ikinci, Fahrettin Altnkök ise üçüncü oldu.

BMU Motokros ampiyonas

       BMU Motokros ampiyonas MX kategorisinde birincilii akir enkalayc (Türkiye), ikincilii Marin Dimitrov Marnov (Bulgaristan), üçüncülüü ise Zoran Karanflovsk (Romanya) elde etti. MX1 kategorisinde birinci Michael Ivanov (Bulgaristan), ikinci Kouzis Panagots (Yunanistan), üçüncü ise Mustafa Çetin (Türkiye) oldu. MX 50 cc kategorisinde yar Poyraz Bor (Türkiye) birinci, Ahmet Akif Ulusan (Türkiye) ikinci, Almira Vartemel (Türkiye) üçüncü tamamlad.

“Geçtiimiz yl 85 takm Afyonkarahisar’da kampa girdi”

      Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, ödül töreninde yapt konumada, motokros ampiyonalarna katlan sporcular Afyonkarahisar’da arlamaktan memnun olduklarn dile getirdi. Afyonkarahisar’n termal otele sahip tek il olduumuzu anmsatan Zeybek, “27 bin yatak kapasitemiz var. Yani termalin bakentiyiz. Gene mermerde Türkiye’nin bakentiyiz. Yumurta borsasnda Türkiye borsasn Afyonkarahisar belirler. çinde bulunduumuz Spor Kompleksi olarak da 2 tane daha Avrupa standartlarnda antrenman sahas yapyoruz.” dedi.

      Süper Lig takmlarn da Afyonkarahisar’da arlamaktan mutlu olacaklarn ifade eden Zeybek, “Geçtiimiz yl 85 takm Afyonkarahisar’da kampa girdi. Organizatörlerin özellikle Afyonkarahisar’ tercih etmelerinin nedeni otellere yürüyü mesafesinde olmas, statlarn çok güzel, bakml olmas.” ifadelerini kulland.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu