Afyon HaberBelediyeler

ATIKSU ARITMA TESİSİMİZE İLGİ YOĞUN

ATIKSU ARITMA TESSMZE LG YOUN

             Afyonkarahisar Çevre Mühendisleri Dernei (AÇEMDER), Afyon Kocatepe Üniversitesi Çevre ve klim Topluluu ve çeitli meslek gruplarndan oluan topluluk üyeleri, Birliimize ait Merkez leri Biyolojik Atksu Artma Tesisimizi ziyaret etti, çalmalar hakknda bilgi ald.

2010 ylndan bu yana ehrimizin atk sularn arndrarak doaya ve çevreye zararsz hale getiren Atksu Artma Tesisi Kurma ve letme Birliimiz her kesimden ilgililerin dikkatini çekiyor. Türkiye’ye örnek olan tesisimiz her gün farkl ziyaretçileri arlamay sürdürüyor. Tesisimizin son ziyaretçileri Afyonkarahisar Çevre Mühendisleri Dernei (AÇEMDER) ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Çevre ve klim Topluluu oldu.

Ziyarette Birlik Müdürü Hüseyin Can tarafndan tesis tantld, ilevi hakknda bilgiler verildi. Tesisin her kademesini ayr ayr gezerek bilgiler alan ziyaretçilere Atksuyun tesisimize geliinden Akarçay’a dearjna kadar geçen her süreç detayl bir ekilde anlatld.

TAMAMEN KEND KENDNE YETEN BR TESS

1 MW mevcut GES’e ilave 1,6 MW GES ile birlikte enerji bakmndan tamamen kendi kendine yetecek bir tesis olduu, 2023 yl içerisinde hizmete açlmas planlanan Dezenfeksiyon Ünitesi ile Artma çkmzdaki sularn dezenfekte edilerek yaklak 800 ha tarmsal alann sulanaca ve bu sayede neredeyse tesisimizden çkan her atn geri dönütürüldüü, doaya zararsz hale getirildii de anlatld.

Dernek üyeleri ise Birlik Müdürü Hüseyin Can ve ekiplere teekkür ederek böyle bir tesisin olmasndan ve yeil bir dünya için bu kadar hassasiyet gösterilmesinden duyduklar minneti ifade ettiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu