Afyon HaberBelediyeler

ATAKÖY MAHALLESİ KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR

ATAKÖY MAHALLES KÜLTÜR MERKEZNE KAVUUYOR

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek eser ve hizmet belediyecilii iar ile yeni projeleri Afyonkarahisar’a kazandrmaya devam ediyor. Bu kapsamda birbirinden farkl yatrmlara imza atmay sürdüren Bakanmz Mehmet Zeybek önceliinde Ataköy Mahallesi yeni bir tesise kavuuyor.

Belediyemiz tarafndan Ataköy Mahallesi’ne yaplacak 500 kii kapasiteli Kültür Merkezinin temel atma töreni dualarla gerçekletirildi. Bakanmz Mehmet Zeybek’in ev sahipliinde yaplan törene; Bakan Yardmclarmz Süleyman Karaku, Murat Öner, Bar Dal, l Bakan Yardmcs Yakup Ylmaz, Merkez lçe Bakan Ziya Cokun Karadeniz, Gençlik Kollar Bakan Ethem Karahan, basn mensuplar ve vatandalar katld.

KISA SÜREDE HZMETE AÇILACAK

Ataköy ve çevre mahallelerin de ihtiyacna cevap verecek kapasitede oluturulan proje kapsamnda Ataköy Mahallesi Kültür Merkezinin temel atmas dualarla yapld. Vatandalarmzn sosyal ihtiyaçlarn da karlayabilecek 800 metrekare alanda tek katl dizayn edilen merkez, ina çalmalar ardndan ksa zamanda hizmete sunulacak.

na sahasnda katlmclar ve ekibi ile birlikte yaplan duann ardndan temel atma merasimi gerçekletiren Bakanmz Mehmet Zeybek, Ataköy Mahallesi’nin öneminden bahsederek Mahalle Muhtarndan övgüyle söz etti.  Mahalle Muhtar Muharrem Özdemir’in çalkan ve bir o kadar da tuttuunu koparan bir yaps olduuna dikkat çeken Bakanmz; Çok çalkan tuttuunu koparan bir muhtarnz var. Bu arazinin tahsisini Milli Emlak’tan ald. Kültür Merkezi ve Salk Oca talebini bildirdi, futbol sahas istei dorultusunda kulüp kurdu. Böyle istekli çalkan muhtarlarmz olduu sürece bizlerde mahallelerimize hizmet etmeye gayret ediyoruz dedi.

SIRADA SALIK OCAI VAR

lerleyen süreçte Salk Oca inaatna da balayacaklarn söyleyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; ” Kültür Merkezimizin temel atma merasimini gerçekletirdik. Peinden Salk Oca’nn inaat balayacak. Kulüp binas ve futbol sahasn da Spor Toto Genel Müdürlüü’nden alacamz destekle mahallemize kazandracaz.

Yine Ataköy’ümüze geçtiimiz yllarda hiçbir mahallede olmad ekliyle 52 bin metrekarelik bir alana ehitler Park kazandrdk.  Ataköy’ümüze bundan sonra bu tür yatrmlar yapmaya devam edeceiz” dedi.

YATIRIMLARIMIZI BR BR HAYATA GEÇRYORUZ

 2019 ylnda Belediye Bakan seçilen arkadalarmzla birlikte dünyay kasp kavuran ekonomik krizle mücadele ediyoruz. Yatrmlarmz da buna ramen aksatmadan yapmaya devam ediyoruz. Tek gayemiz var el birlii gönül birlii ederek Afyonkarahisar’ daha güzel yaanlabilir bir ehir haline getirmek. Bu yatrmn da hem ilimize hem mahallelerimize hayrl olmasn diliyorum dedi.

DURMAK YOK YOLA DEVAM

Ataköy Mahalle Muhtar Muharrem Özdemir ise desteklerinden dolay Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ve ekibine ükranlarn sundu. Katlmlarndan dolay tüm misafirlere teekkür eden Muhtar Özdemir; Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan’n izinde durmak yok, yola devam mesaj verdi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu