Eğitim

Akü’de YKS Öncesi Salonlar Dezenfekte Edildi – EĞİTİM

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sınavın yapılacağı Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesindeki (AFSÜ) salonlar ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı sınavların yapılacağı tüm binalar dezenfekte ettirildi.

27-28 Haziran 2020 tarihinde Afyonkarahisar genelinde 59 binada ve 3 oturumda gerçekleştirilecek olan YKS’nin daha sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmesi için ÖSYM Afyonkarahisar İl Sınav Koordinatörlüğü tarafından derslikler sınava hazır hale getirildi. Öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda sınava girmeleri için önlemler aldıklarını dile getiren ÖSYM Afyonkarahisar İl Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız, ÖSYM tarafından belirlenen tüm kuralların uygulanacağını ve sınav için tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

Yıldız, “Hafta sonu yapılacak sınavlardan Temel Yeterlilik Testine 16 000 653, Alan Yeterlilik Testlerine 13 000 640, Yabancı Dil Testine ise 663 aday girecek. Sınava girecek olan bu adaylarımızın sınavlarını sağlık konusunda herhangi bir sorun yaşamadan tamamlamaları için gerekli tüm tedbirleri aldık. ÖSYM tarafından sınav anında gerek öğrencilerin gerekse de velilerin dikkat etmesi gerekli olan kurallar açıklandı. Bu kuralların en iyi biçimde uygulanması için de ÖSYM Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü olarak bizler de tüm önlemlerimizi almış bulunuyoruz” ifadelerini kullandı. Yıldız, ayrıca 27 Haziranda yapılacak olan TYT sınavının arkasından da sınav yapılan tüm yapılarda dezenfekte işleminin bir kez daha uygulanacağını söyledi.


Eğitim Haberleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu