Afyon HaberBelediyeler

AFYONKARAHİSAR´DA YARDIM SEFERBERLİĞİ

AFYONKARAHSAR’DA YARDIM SEFERBERL

         Belediyemizce balatlan yardm kampanyas kapsamnda Afyonkarahisar tek yürek oldu. Hemehrilerimizin destei ile ilk günden itibaren yardmlar adeta yad.

AFAD koordinasyonunda süren kampanyamza vatandalarmz sahip çkt. Yediden yetmie Afyonkarahisar depremzedeler için seferber oldu. Kahramanmara bata olmak üzere 10 ili de etkisi altna alan deprem ardndan hemen harekete geçildi. Seferberlik ilan edilerek depremin yaralar sarlmaya çalld.

Balattmz yardm kampanyas ile depremzedelere destek çklyor. Dördüncü gününde olan kampanya kapsamnda deprem sonras madur olan vatandalarn ihtiyaçlarn karlayacak gda bata olmak üzere barnma ve giysi yardmlar trlar halinde depremden etkilenen illere gönderildi. imdiye kadar pek çok yardm trlarla ile deprem bölgelerine ulatrld.

FUAR ALANI TOPLAMA MERKEZMZE ADETA YARDIM YADI

Vatandalarmzdan gelen yardmlar snflara ayrlp koli haline getirilikten sonra yükleniyor. Toplanan yardm malzemeleri Fuar alannda bulunan yardm toplama merkezimizde belediye çalanlarmz, gönüllülerimiz, gençlerimiz, STK’lar ve AFAD personeli desteiyle tasnif ediliyor, deprem bölgesine gönderilmek üzere paketleniyor. 4 gün boyunca hemehrilerimiz yardm toplama merkezimiz ve Belediye Hizmet Binamza yardm malzemesi getirdi, getirmeye de devam ediyor.

BELEDYEMZ TÜM GÜCÜ VE MKÂNLARI LE DEPREM BÖLGELERNDE

Belediyemizin tüm birimlerinin seferber edildii kampanya kapsamnda 150’den fazla personelimiz, 15 kamyon, 1 pikap, 2 paletli Ekskavatör, 1 dozer, 1 yükleyici loader, 2 kombine vidanjör, çöp toplama araçlar, 150 çadrn aydnlatma malzemesi, seyyar tuvalet, 2 jeneratör, jeneratörlü k kulesi gibi ekipmanlar deprem bölgelerine gönderildi. Arama kurtarma ekiplerimizde bölgeye ulat ilk andan itibaren enkaz kaldrma ve arama çalmalarna destek veriyor.

VATANDALARIMIZDAN EV EKME GÖNDERM

Deprem bölgelerine Afyonkarahisar’dan patates, un gönderimi yaplrken uzun süre dayanacak ev ekmei de vatandalarmz tarafndan yardm toplama merkezimize getirildi. Kamyon dolusu ekmekler tek tek poetlendi, koliler eklinde gönderime hazr hale getirildi. Özellikle gda ve ekmek ihtiyacnn fazla olduu deprem bölgelerinde afetten etkilenenlere, kadnlarmz yaptklar ekmekleri gönderdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu