Afyon HaberBelediyeler

AFYONKARAHİSAR´DA TEKNOFEST RÜZGÂRI

AFYONKARAHSAR’DA TEKNOFEST RÜZGÂRI

lklerin ehri Afyonkarahisar’da TEKNOFEST rüzgar esecek. lk kez yaplacak olan TEKNOFEST Uluslararas ve Liseler aras HA yarmalar 9 Austos’ta Motor sporlar Merkezinde vatandalarmzla buluacak.

TEKNOFEST Havaclk, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamnda ‘nsansz Hava Araçlar’ Yarmas Afyonkarahisar’da ‘Gençlik Oyunlar’ ile birlikte gerçekleecek. Büyük Taarruzun 100. Yl kapsamnda Afyon Motor Sporlar Merkezi’nde 9-14 Austos tarihlerinde TÜBTAK tarafndan Uluslararas ve Liseler Aras HA Yarmalar, Belediyemiz ve Valilik tarafndan da 12-14 Austos tarihlerinde Gençlik Oyunlar düzenlenecek. TEKNOFEST Teknoloji Yarmalar kapsamnda TÜBTAK tarafndan Afyon Motor Sporlar Merkezi’nde Uluslararas nsansz Hava Araçlar Yarmas, Uluslararas Serbest Görev nsansz Hava Araçlar Yarmas ve Liseler Aras nsansz Hava Araçlar Yarmalar organize edilecek.

“ELENCE VE YARI BR ARADA”

Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle yaplacak Gençlik Oyunlar 15-25 ya aras gençleri Afyon Motor Sporlar Merkezi’nde buluturacak. Afyonkarahisar Gençlik Oyunlar’nda katlmclar hem yarmalara mücadele edecek hem de ünlü sanatçlarn konserleriyle elenecek. Konserlerin yan sra birçok etkinliin gerçekletirilecei festival, 3 gün boyunca ziyaretçilerini arlayacak.

nsansz Hava Araçlar teknolojisinde önemli baarlar elde eden ülkemizin genç yeteneklerini Afyonkarahisar’da arlamaktan memnuniyet duyduklarn belirten Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “Gençlerimiz ehrimizde tasarlayacaklar nsansz Hava Araçlar ile daha yükseklere ulamay hedefleyecek. Bu tarz gelecee yön veren organizasyonlar Afyonkarahisar’da her zaman arlamaktan dolay çok mutluyuz. Millî Teknoloji Hamlesi kapsamnda yerli tasarmlar görmek için bütün hemerilerimizi ve gençlerimizi Afyon Motor Sporlar Merkezine davet ediyorum” dedi.

“ETKNLKLER GENÇLERMZ BEKLYOR”

lk kez düzenlenecek Gençlik oyunlarnn önemine deinen Bakanmz Zeybek, öyle konutu; “Gençlik Oyunlar, gençlerimiz için anlar biriktirecekleri, kendilerini ifade edecekleri ve tüm bunlar gerçekletirirken de elenecekleri bir etkinlik olacak. Konserlerin yan sra spor, sosyal sorumluluk ve daha birçok alanlar kapsayan etkinlikler gençlerimizi bekliyor. Yaz tatilinin en önemli aktivitesinde gençlerimiz spora doyacak ve birçok farkl alanda da deneyim kazanacaklar.”

GENÇLK OYUNLARI PROGRAMI

12 AUSTOS CUMA

20:30: Kamp Atei

21:00: Emir Can rek Konseri

13 AUSTOS CUMARTES

09:30 – 13:00: Yarmalar – Takm oyunlar

14:00 – 18:00: Yarmalar ve Liseler Aras nsansz Hava Araçlar Yarmas zleme

19:30 Alp Güvenir Konseri

21:00: Atiye Konseri

14 AUSTOS PAZAR

09:00 – 13:00: Yarmalar – Takm oyunlar

14:00 – 18:00: Yarmalar – Liseler Aras nsansz Hava Araçlar Yarmas zleme

18:30 – 19:00: Gençlik Oyunlar Ödül Töreni

19:00: Rafet El Roman Konseri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu