Afyon Haber

Afyonkarahisar’da 2020 yılında kaç kişi evlendi !

Afyonkarahisar Belediyesi Evlendirme Birimi tarafından 2020 yılı içerisinde başvuran ve yapılan incelemelerde uygun görülen 1049 çifttin nikahının kıyıldığı açıklandı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Koronavirüs salgınına rağmen evlenmek isteyen 1049 çiftin, Belediyemiz Evlendirme Birimi tarafından nikahları kıyıldığı ifade edildi.

Evlendirme Birimi tarafından 309 çiftte evlilik izni verilerek, farklı yerlerde nikahlarının kıyılmalarına müsaade edildi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek de dünya’yı ve ülkemizi etkisi altına bırakan korona virüs salgınına rağmen yoğun çalışma temposundan fırsat bulduğu zamanlarda genç çiftleri kırmadı ve nikahlarını kıyarak bir ömür boyu mutluluklar diledi.

GENÇ ÇİFTLERİN MUTLULUKLARINA ORTAK OLDUK
Temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde evlenmek isteyen genç çiftlerin nikahlarını kıymaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Başkanımız Zeybek, “Belediyemizin her birimi pandemi sürecinde özverili bir çalışma yürüttü. Vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında belediye olarak pandemi kurullarına uyarak elimizden geleninin fazlasını yaptık ve yapamaya devam ediyoruz. Özellikle yuva kurmak isteyen çiftlerimizin nikahlarını kıydık. Evlendirme Birimimiz yıl içerisinde başvuran ve incelemeler sonucu olumlu görülen 1049 çiftimizin nikahını kıydı. Bizlerde genç çiftlerimizin nikahlarına zaman zaman katılarak onların mutluluklarına ortak olduk” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu