Siyaset
Trend

Mehmet Kocacan kongreyi değerlendirdi

İşte o açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 13. Olağan Kurultayı’nı değerlendiren İl Başkanı Mehmet Kocacan kongreyi değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 13. Olağan Kurultayı’nı değerlendiren İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey tek adayımızdı ve bütün delegelerin oyunu alarak yine genel başkanlığa seçildi. İki hemşerimiz ise MYK listesine girmiştir” dedi.

13. Olağan Kurultayın görkemli bir atmosfer içerisinde gerçekleştiğini dile getiren MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, Kurultayın ülkemize ve Afyonkarahisarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu. Kocacan, “Kurultayımız coşkulu bir ortamda gerçekleşti. Kurultaya katılan bütün delegeler covid testi yaptırdıktan sonra katıldı. Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey tek adayımızdı ve bütün delegelerin oyunu alarak yine genel başkanlığa seçildi. Kurultayımız ülkemize ve Afyonkarahisarımıza hayırlı olsun. İki hemşehrimizin de MYK listesine girmesi bizi gururlandırdı. MYK’ya, Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak ve Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinden olan, İstanbul Milletvekilimiz İzzet Ulvi Yönter girmiştir. Bu arada Türkiye, MHP’nin 13. Olağan genel kuruluna kilitlendi. Gözler buradan çıkacak mesajlardaydı. Sayın genel başkanımız görüşümüzü, fikrimizi ve hedeflerimizi milletimizle paylaştı. MHP, stratejik hedefleri ile bundan sonra siyasi mücadelesine imanla, inançla ve Çanakkale ruhu ile sürdürecektir. MHP, 52 senedir politika sahnesinde ve milletimizin gönlünde eşi benzeri olmayan yer tutmuştur” dedi.

“HDP, rastgele bir isimle açılmamak üzere kapatılmalıdır”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kurultayın açılış konuşmasındaki mesajları da paylaşan Başkan Kocacan, “HDP’nin kapatılmasını ile alakalı ilk bildirime Genel başkanımız yapmıştır. Şuan kapatma davası süreci başlamıştır. Genel Başkanımızın Sayın Devlet Bahçeli Beyin de ifade ettiği gibi ‘HDP, PKK’dır, cinayettir, bölücülüktür, masumlara, çocuklara, gençlere bayanlara ölüm tuzağıdır. HDP’yle ittifak kurmak, terörist Demirtaş ile kahvaltı planları gerçekleştirmek hiç kimseye iyilik ve haysiyet sağlamayacak, bilakis hıyanete ortak edecektir. CHP seçimini yapmalıdır; sözde Kürdistan projesinin beraberinde mıdır? Karşısında mıdır? İYİ Parti kararını netleştirmelidir; FETÖ ve PKK’yla kol kola yürümeye devam mı edecektir? Tamam mı diyecektir? HDP, siyasi kisveye bürünmüş suç örgütüdür, rastgele bir isimle açılmamak üzere kapatılması tarihe, millete, adalete ve ileriki nesillere namus görevidir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın HDP’nin kapatılma istemiyle hazırladığı iddianameyi dün itibariyle Anayasa Mahkemesi’ne göndermesi hakkın, hukukun ve adaletin sesidir ve bu ilerleme milletin yüreğine su serpmiştir” diye konuştu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu