Afyon Haber

AFYONKARAHİSAR İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU´YU BAĞRINA BASTI

AFYONKARAHSAR ÇLER BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU’YU BARINA BASTI

      Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisarmza gelen çileri Bakanmz Süleyman Soylu’lu Belediyemizi ziyaret etti.Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ev sahipliinde gerçekleen ziyarette Bakanmz Süleyman Soylu’yu Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Veysel Erolu, Ali Özkaya, brahim Yurdunuseven, Mehmet Taytak, AK Parti l Bakan Hüseyin Ceylan Uluçay, MHP l Bakan Mehmet Kocacan, Kaymakamlar, Belediye Bakanlar, iadamlar, Mahalle Muhtarlar, sivil toplum kurulularnn temsilcileri ve çok sayda vatanda cokuyla karlad.

‘DK DUR ELME’

           Belediye önünde kalabalk bir grup tarafndan karlanan çileri Bakanmz Süleyman Soylu ‘Dik dur eilme’ sloganlaryla karland. Bakanmz Süleyman Soylu, sevgi gösterileri arasnda vatandalarla selamlatktan sonra bir konuma yapt. Cumhuriyetimizin, zaferlerin, kahramanlarn ehri Afyon’da bulunmaktan büyük onur duyduunu belirten Bakan Soylu, “Biz sizinle beraberiz. Biz sizin emrinize amadeyiz. Allah bizi, sizin emrinize amade olmaktan uzaklatrmasn inallah. Size güzel bir selam getirdim. Ülkemizi, milletimizi, bu güzel yurdumuzu birçok tehditten uzaklatrarak, huzurun sükunun, güvenin, kalknmann büyümenin zenginliin, güçlenmenin ülkesi haline getirebilmek için gece gündüz çalan, ‘Ben sadece Allah’n sadece milletimin önünde eilirim diyen kymetli Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan’n selamlarn, muhabbetlerini, sevgilerini getirdim” dedi.

“DURMAK YOK YOLA DEVAM”

       Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan’n ‘Durmak yok yola devam cümlesini’ hatrlatan Süleyman Soylu, “Durmak yok yola devam, çünkü etrafmzdaki corafyay görüyorsunuz, dünyay görüyorsunuz. Türkiye’nin güçlenmesini, ayakta durmasn istemeyenler, hakszla kar çkmasn, söz söylemesini istemeyenler geçmilerden bugüne kadar yapmak istedikleri oyunlar yapmak ve Türkiye’yi istikrarszlatrmak için ellerinden gelen her eyi ortaya koymaya çalyorlar. Bunlara frsat vermemek için güçlü, iri, diri, karde, bir olmalyz. Bunlara frsat vermemek için yüzde 20’den savunma sanayimizi yüzde 70-80’lere getirdik. Hedef bütün dünyaya parmak srtacak bir savunma sanayini oluturana kadar durmak yok yola devam” dedi.

‘ÇATLASINLAR, PATLASINLAR’

    Karadeniz’de bulunan doalgazla toplam 540 milyar metreküpe çktn belirten Bakan Soylu, unlar söyledi: “Biz ne kadar bulursak, onlar o kadar çatlayacaklar. Varsnlar çatlasnlar patlasnlar. Tarmda, enerjisinde, savunma sanayisinde, insan ve insan kaynayla, etrafndaki corafyaya yeten bir Türkiye. Size minnettarz, siz olmasaydnz bugün Suriye’de insanlar katledileceklerdi. Dou Akdeniz’de, Libya’da dünyada bir tek ses çkmayacakt. Siz olmasaydnz etrafmzdaki corafyada bulunan ve yllardr u gönlümüzde hançer gibi saplanan Karaba meselesi çözülmeyecekti. Siz olmasaydnz, sizin 50 gramlk oy pusulanz olmasayd sizin demokrasi, birlik ve beraberlik iradeniz olmasayd ve 21’inci yüzylda bu güçlü admlar atmam oysaydk bilmenizi istiyorum ki Türkiye’nin bana 60 darbesini, 71’i, 80’i nasl getirmilerse, 17-25 Aralk’ta muvaffak olacaklard. 15 Temmuz’da muvaffak olacaklard ve bugün biz eli böründe yasl yasl duracaktk. Bunu salayan 15 Temmuz’da, bakanz sadece gazete manetlerine direnen bir millet deil bizim milletimiz, buras Afyon, Kocatepe’nin, Belentepe’nin, Tnaztepe’nin olduu bir memleket Afyon’da unu ifade etmek istiyorum, sadece gazete manetlerine direnen bir Türkiye deil, ayn zamanda Allah’a ükürler olsun, 15 Temmuz’da tanklara, uçak bombalarna direnen bir milletin evlatlaryz biz.”

TERÖR ÖRGÜTÜ KAÇACAK DELK ARIYOR

          Dou ve Güneydou’da terör üzerinden istikrarmz bozmaya çalanlara, büyükehirlerde ticaret, ekonomi, huzur ve güveni terörün üzerinden etkilemeye çalanlara Türkiye’nin büyük bir mücadeleyle kar koyduunu belirten Soylu, “Buda sizin sayenizde baarld. Sizin iradenizle, Sayn Cumhurbakanmz liderliinde bugün Cumhur ttifaknn ortaya koyduu güçlü iradeyle beraber bugün Türkiye’nin ehirlerinde huzur, güven var. Terör örgütü kaçacak delik aryor. Hiç merak etmeyin, bugün ülkemizin her tarafnda nasl huzur varsa, ayn ekilde ülkemizin Dou ve Güneydousunda huzur var” dedi.

PKK’NIN HARAÇ ALDII GÜNLER GERDE KALDI

         PKK terör örgütünün millete gelip haraç ald, millete çökmeye çalt günlerin tarihte, geride kaldn belirten Soylu, “imdi çocuklar orada okuyor, kimisi hayvanclk yapyor, kimisi tekstil, madende, bunlarn hepsi istikrarsz bir Türkiye’nin oluabilmesi için etkisiz hale getirilmeye çalan, milletin moralinin bozulmaya çalld, bizi birbirimizden ayrmaya çalan, acaba Türkiye’nin gücünü nasl azaltrz diye bir gayret gösterenlerin hikayesiydi. 850 milyon dolar Amerika bütçesinden belediyeye yardm yapma karar alyor. Oyunun ne kadar büyük olduunu anlyoruz deil mi. Orada onlara yardm ediyorlar, gda, silah, mühimmat, teçhizat, eitim yardm hepsini orada o ülkeler gerçekletiriyorlar. Topu biraraya gelse, u milleti tanmyorlar, onlar bitireceiz 2023, 2053 ve 2071’e güçlü bir ekilde gideceiz inallah. Buna hazr myz? Sesinizi herkes duysun, Türkiye’ye tuzak kuranlar duysun, Türkiye’ye çelme takmaya çalanlar duysun. Hiç merak etmeyin sayn Cumhurbakanmz liderliinde Cumhur ttifakyla, sayn Dr. Devlet Bahçeli’ye MHP Genel Bakan’na minnet, ükranlarmz arz ediyorum” dedi.

CUMHURBAKANLII HÜKÜMET SSTEM HIZLI TREN GB

          Konumasnn sonunda Bakan Soylu, öyle konutu: “Bugün ayakta kalmamzn en önemli sebeplerinden bir tanesi Cumhurbakanl hükümet sistemidir. Parlamenter hükümet sisteminde de hocamla yan yana bakanlk yaptk, burada imdi bakanlk yapyoruz. imdi nasl biliyor musunuz hzl tren gibi. Dertleri u, acaba Türkiye’yi tökezletebilir miyiz, tökezletemeyeceksiniz, güçlü olacaz, zengin, büyük olacaz, etrafmzdaki corafyaya huzur ve istikrar getireceiz ve son cümlemde u dünyaya medeniyeti nakedeceiz. Yapacak çok iimiz var, milletimizin, ülkemizin, Cumhur ttifaknn, Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan’n yapaca çok i var.”Konumasnn ardndan çileri Bakanmz Süleyman Soylu, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in makamna geçti.Ziyaretten duyduu memnuniyeti ifade eden Bakanmz, Bakanmz Süleyman Soylu’yu ehrimizde arlamaktan onur duyduklarn söyledi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu