Belediyeler

Afyon’da Yeni Doğan Bebeklerin Arabası Belediye’den ! – BELEDİYELER

Afyonkarahisar’da yeni doğan bebekler için daha önce dağıtılan bebek setleri, yerini daha kullanışlı ve uzun ömürlü olan bebek arabalarına bıraktı.

Doğumdan ölüme kadar Afyon’lu vatandaşlarının yanında olduklarını açıklayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bundan böyle Afyonkarahisar’da doğan her bebeğe, bebek arabası hediye edecekleri açıkladı.

Gönül Belediyeciliği anlayışı ile hareket ettiklerini dile getiren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,  yeni doğan bebeklerin ülkemiz için umut ışığı olduğunu vurguladı. Bu projenin sosyal ve kültürel belediyeciliğin bir gereği olduğuna dikkati çeken Başkan Zeybek, bir nebze de olsa ailelere katkıda bulunmaktan büyük mutlu olduklarını ifade etti.

YARINLARIMIZ ONLARA EMANET

Çocuk arabalarının gerek maddi değer olarak gerekse kullanım açısından daha önce dağıtılan bebek setlerine göre daha kullanışlı olduğunu aktaran Başkan Zeybek; “Sosyal belediyecilik anlamında, yeni doğan çocuklarımızdan, yaşlılarımıza kadar pek çok alanda hizmetlerimize devam etmekteyiz. İnşallah Afyonkarahisar merkezde ikamet ederek bebek sahibi olan tüm ailelerimize doğum raporlarını getirmeleri halinde arabalarımızı hediye edeceğiz. Bizim geleceğimiz yeni doğanlarımızın elinde, yarınlarımız onlara emanet. Afyonkarahisar Belediyesi olarak her yaş gurubu vatandaşımıza yönelik faaliyetlerimiz var. Ailelerimizi de bu vesileyle tekrar tebrik ediyorum” dedi.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu