Afyon HaberEkonomi

Afyon’da pazar yerleri hangi gün kurulacak!

Pazarlar normale döndü

Afyonkarahisar’da normalleşme sürecine girilmesiyle eş güdümlü hafta sonu kalkan kısıtlamanın sonrasında Afyonkarahisar’da semt piyasaları da normale döndü.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ‘Kontrollü Sosyal Hayat’a geçişle eş güdümlü pazaryerleri eski günlerine geri dönüyor.

Tüm Türkiye’de uygulanan ve hafta sonları yapılan sokağa çıkma kısıtlaması ile Afyonkarahisar Belediyesi tarafından günleri değiştirilen pazar alanları denetimli normalleşme sürecine geçilmesiyle eş güdümlü tekrardan eski günlerinde kurulacak, Ayrıca İkinci el oto piyasası da Pazar günleri Fuar Alanı Semt Pazarında açılmaya devam edecek.

Afyonkarahisar Zabıta Müdürü Taner Çelik, pazar esnafımızın gerekse vatandaşlarımızın maske, uzaklık ve hijyen kurallarına riayet etmesi gerektiğini söyledi. Rehavete kapılmamamız gerektiğine işaret eden Taner Çelik; tedbirlere uyulması gerektiğini belirterek kamu kurumları olarak lüzumlu hassasiyeti göstereceklerini ifade etti. Halk sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Şükrü Boz ise denetimli normalleşmeyle eş güdümlü esnafımızın kurallara hassasiyet göstermesini istedi. Dr. Şükrü Boz, maske uzaklık ve hijyen kurallarına riayet edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi

AFYONDA SEMT PAZARLARININ KURULACAĞI GÜNLER:

ATAKÖY SEMT PAZARI

Pazartesi

SAHİPATA SEMT PAZARI

Salı

KATLI K. SEMT PAZARI

Çarşamba

MAREŞAL MAH. PAZARI

Çarşamba

HARBİŞ SEMT PAZARI

Perşembe

KARŞIYAKA SEMT PAZARI

Perşembe

FATİH-EŞREFPAŞA SEMT PAZARI

Cuma

MECİDİYE SEMT PAZARI

Cuma

FUAR ALANI PAZARYERİ

Cumartesi

UYDUKENT SEMT PAZARI

Pazar

ÇAVUŞBAŞ SEMT PAZARI

Pazar

İKİNCİ EL OTO PAZARI (Fuar Semt Pazarı.)

Pazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu