Belediyeler

Afyon’da kaldırım İşgaline çizgili önlem – Belediyeler

01 Ekim 2020 – 21:40 – Güncelleme: 01 Ekim 2020 – 21:46

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgallerine yönelik yapmış olduğu denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Bilindiği üzere Afyon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Abdülkadir Konak önderliğinde Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret eden oda başkanlarıyla alınan ortak karar sonucunda esnaf ve sanatkârların iş yerlerinin önündeki kaldırımları kullanmaları için 30 ila 50 cm arasında bir alan müsaade edilirken bu yerlerin çizgi çizilmek sureti ile belirlenmesine, çizilen sınırların dışında bir yer işgali olması halinde Belediye Başkanlığımızca gerekli cezai işlemin uygulanmasına karar verilmişti.

Afyon esnafının yol üzerine yapmış olduğu işgallere yönelik denetimlerini arttıran Afyon Belediye Zabıta ekipleri çizgileri yeniledi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgalinde belirlenen kriterlere uyulması konusunda esnafımızın hassasiyet göstermesi gerektiğine dikkat çekerek satış yapmış oldukları yiyecek- içecek türü ürünlerle ya da masa, sandalye ve reklam tanıtım panolarıyla kaldırım önlerini kapamak sureti ile araç geçişlerini engelleyen esnafa uyarılarda bulundu 
 


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu