Afyon Haber

Afyon’da Hırsızlık Operasyonu! Yakalandılar.. – ASAYİŞ

[ad_1]

Afyonkarahisar il Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından son dönemde artış gösteren “Uyuşturucu Olayları” ve “Hırsızlık Şüphelisi Şahısların Takibi ve Yakalanması” maksadıyla Afyonkarahisar İI Emniyet Müdürlüğü ile müşterek operasyonlara başlanılmıştır.

Bu kapsamda yaklaşık 2 (iki) aydır yapılan takip çalışmaları sonucunda FB. İsimli şüpheli şahsın Afyonkarahisar ili merkezi bölgesinde bulunan özellikle tarım arazilerinde kurulu elektrik trafolarından ve büyük işletmelerde maddi değeri yüksek bakır kabloları çalarak yüksek miktarda haksız kazanç temin ettiği tespit edilmiştir.

Yapılan çalışmalar sonucunda şüpheli FB. ve hırsızlık amaçlı birlikte hareket ettiği diğer şüpheliler, 28 Nisan 2020 tarihinde Merkez ilçe Susuz Kasabasında tarım arazisinde bulunan trafoda hırsızlık amaçlı geldikleri sırada vatandaşlar tarafından fark edilmeleri ve olay yerinden kaçmalarının anlaşılması üzerine, soruşturma makamlarından alınan talimat doğrultusunda; Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ile Afyonkarahisar İI Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile müşterek yapılan takip sonucu şüpheli F.B., Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesinde daha önceden keşfini yaptıkları bilinen, PVC Fabrikasının pencere kısmından (2) şüphelinin girdiği görülmüş ve fabrika etrafında gerekli tedbirler alınarak, şahısların çaldıkları malzemeyi taşımak üzere diğer şüpheli ile irtibat kurduğu esnada yapılan müdahale sonucunda, (3) şüpheli ve hırsızlıkta kullanılan (1) araç yakalanmıştır.

Fabrika içerisinde yapılan kontrollerde 400.000 TL. Değerindeki (1) trafonun çalınmak üzere hazırlandığı tespit edilmiştir. Yapılan ilk tespitler sonucunda; şüphelilerin (1) İscehisar, (1) TL Merkezi (Polis Bölgesi) olmak üzere (2) hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.
Suçüstü olarak yakalanan (3) şüpheli hakkında gerekli yasal işlem başlatılarak Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir.
 

[ad_2]
Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu