Belediyeler

Afyon’da Adım Adım Millet Bahçesine ! Muhteşem olacak.. – BELEDİYELER

MİLLET BAHÇESİ CİRİT KAYALIĞI PROJESİ GENİŞLETİLDİ

Ali Çetinkaya Garı’nda bulunan yeşil alanlar, Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projesinde dâhil edildi.  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile DDY 7. Bölge Müdürü Adem Sivri arasında imzalanan protokol gereği Ali Çetinkaya Gar sahasında bulunan 36 000 metrekare açık alan, Afyonkarahisar Belediyesi’ne kiralandı.

MUHTEŞEM OLACAK

Söz konusu alanlar Cumhurbaşkanlığımızın 100 günlük eylem planı doğrultusunda Millet Bahçesi projesine dahil edilecek.Sosyal amaçlı olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak protokolle ilgili açıklamalar yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cirit Kayalığı Millet Bahçesi sahasında kalan Ali Çetinkaya Garı ve Beleş Tepe olarak bilenen yeşil kuşağın Millet Bahçesi projesine dahil edileceğini söyledi.  Bu süreçte Devlet Demiryolları ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini dile getiren Başkan Zeybek, işletmenin söz konusu alanı da içerisine dahil ederek harika bir proje hazırladığını söyledi. Projeyle ilgili Bakanlığa önümüzdeki günlerde sunum yapılacağını söyleyen Başkan Zeybek, çalışmaların en kısa bir süre içinde başlayacağını belirterek hayırlı olmasını temenni etti.

GEREKLİ İZİNLERİ ALDIK

Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ise söz konusu alanla ilgili bölge müdürlüğünün olumlu görüşü ile tescilli gar sahası ile alakalı Eskişehir Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden gerekli izinleri aldıklarını söyledi. DDY Genel Müdürlüğü Emlak Dairesi Başkanlığı’ndan kiralama onayını istendiğini dile getiren Adem Sivri, 35 bin 909 metrekarelik söz konusu açık alanın Cumhurbaşkanlığı 100 günlük eylem planı doğrultusunda Millet Bahçesi olarak kullanılmak üzere Taşınmaz Kira Yönetmeliği kapsamında Belediyemize kiralanmasının uygun görüldüğünü bildirerek hayırlı olmasını diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu