Sivil Toplum

Afyon Tarihi Gar’ında 164. yıl kutlaması yapıldı! – Sivil Toplum

TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, TCDD’nin 164’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e nezaket ziyaretinde bulundu. Bölge Müdürü Sivri, ziyarette Vali Gökmen Çiçek’e TCDD nin 164 yıllık tarihi ve 7.Bölge Müdürlüğü olarak Afyonkarahisar da gerçekleştirilen faaliyet ve Projeler hakkında bilgi verdi.

TARİHİ GAR DA KUTLAMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Demiryolu şehitleri için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Bölge Müdürü Adem Sivri TCDD nin tarihsel serüveninde üstlendiği vizyon ve gerçekleştirdiği faaliyetleri hakkında bir konuşma yaptı.
Adem Sivri; ‘’ Demiryollarının öyküsünün 23 Eylül 1856’da İzmir-Aydın hattında başladığından bahisle, Cumhuriyet ile Osmanlı İmparatorluğu’ndan milli sınırlar içerisinde kalan 4 bin kilometrelik demiryolunun devir alındığını, yabancı devletlerin elindeki hatların millileştirildiğini vurguladı. Trenin sevilen değil, tercih edilen bir araç haline geldiğini, TCDD`nin 164 yıldır sadece  yolcuları bir yerden bir yere ulaştırmadığını, sosyal ve kültürel hayata  önemli  katkılar sağladığını, geçmişte olduğu gibi bugün de ekonomik, sosyal ve kültürel sorumluluğumuzu devam ettiriyoruz” diye konuştu.

STK LAR İLE İSTİŞARE
Ali Çetinkaya Gardaki tören akabinde Demiryolu Sendika, Dernek Başkanları ve Yönetimleri ile TCDD Sosyal Tesisleri Vagon kafe & Kır Bahçesinde bir araya gelen Bölge Müdürü Adem Sivri;  Başkanlarla görüş alış verişinde bulunarak, çalışanlarla ilgili istişarelerde bulunuldu. Bölge Müdürü Sivri; “Hep beraber Demiryolları için birlik beraberlik içinde, karşılıklı görüş alış verişi çerçevesinde çalışmayı temenni ediyorum” dedi.

Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu