Sivil Toplum

Afyon Otizm Derneği’nden Farkındalık Günü Basın Açıklaması – SİVİL TOPLUM

Rutin ve düzenli hayata alışkın olan otizmli çocuklarımızda  COVİD 19 nedeniyle  oluşan evden çıkamama durumu kaygının  ve davranış problemlerinde artışa neden olmuştur .

Şu an tüm dünya COVİD 19 ile mücadele halinde iken otizmli bireyler ve aileleri COVİD 19+ ruhsal bir bunalımla karşı karşıya kalmışlardır. Otizmli Bireylerin COVİD 19 yakalanmaları halinde hiperaktivite ve aşırı davranış bozuklukları nedeni ile tedavi süreçleri normal insanlara göre çok ağır geçeceği için aileler otizmli çocukları evde tutabilmek adına büyük gayret sarf etmektedirler .Fedakar ailelerimize  sabır ve kolaylıklar diliyorum. Sürecin uzaması bilinen tek tedavi yöntemi  özel eğitim olan ve bu süreçte eğitimden uzak kalan otizmli çocuklarımız için daha kötü sonuçlara neden olacağından tüm insanların EVDEN KALMALARINI VE DIŞARI ÇIKMAMALARINI otizmli meleklerimiz adına rica ediyorum.

Afyon Otizm Derneği olarak bu süreçte canla başla çalışan  sağlık çalışanı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum hastalanan sağlık çalışanlarına şifa diliyorum .Tüm insanlığı etkileyen bu sürecin bir an önce son bulması dileklerimle .
                                                                                                      Fatma KİLCİ KAVAS 
                                                                                              Afyon Otizm Derneği Başklanı 


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu