Afyon Haber

Afyon Millet Bahçesi ihalesi 15 Şubat’ta yapılacak – Afyon Haber

Afyonkarahisar Belediye Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Toplu Konut İdaresi tarafından yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesi 15 Şubat 2021, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ihalesi ise 25 Şubat 2021’de gerçekleşecek

GELENEKSEL MİMARİYE UYGUN KONUTLAR PLANLANDI

Her iki projenin hayata geçecek olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon’umuza hayırlı olmasını diledi. Mısri Mahallesi ile İmaret Camii ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Başkan Zeybek, “Kentsel Tasarım Projesi çalışmaları TOKİ iştiraki GEDAŞ şirketi tarafından yapılırken geleneksel mimariye uygun konutlar planlandı. Seçim döneminde Bakanlığımızla yaptığımız görüşmelerde Afyon’da iki bölgede Kentsel Dönüşüm yapılması hususunda söz vermiştik.  Sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde birinci etap olarak Mısri ve İmaret Camii Çevresinde 250 ila 300’er konutun yapılması hedefleniyor. Proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindi.  Hatırlanacağı üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından oluşturulan Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisimiz de açılmıştı. İrtibat Ofisi’nde hak sahiplerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi veriliyor. Ayrıca proje ile ilgili ön talepler toplanıyor.  Hak sahiplerinin proje alanı veya rezerv alan içerisinden konut sahibi olmak veya taşınmaza ait bedelin nakit olarak ödenmesi hususları yine bu büromuzda görüşülüyor” dedi.

VAAD ETTİĞİMİZ PROJELERİ TEK TEK YERİNE GETİRECEĞİZ

Cirit Kayalığı Millet Bahçesi proje ihalesinin ise 15 Şubat 2021 tarihinde yapılacağını açıklayan Başkan Zeybek, “Yine şehrimizde vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor.  Bu kapsamda seçim öncesi vaatlerimizden olan Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projemizde de ihale aşamasına geldik. Hatırlanacağı üzere Ali Çetinkaya Garı’nda bulunan yeşil alanlar, projeye dâhil edildi. Şehrimize muhteşem bir eser kazandıracağız. Şehrimizin merkezinde tüm vatandaşlarımızın faydalanacağı kaliteli ve sağlıklı zamanlar geçireceği örneğine az rastlanan güzellikte bir aktif yeşil alan olacak. Afyonkarahisar’a vaat ettiğimiz projeleri tek tek yerine getireceğiz” dedi.

ZEYBEK BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR

Projelerin hayata geçecek olmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Zeybek; desteklerinden dolayı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven’e, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve teşkilat mensuplarına teşekkür etti.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu