Sivil Toplum

Afyon Kızılay Şubesi başkanı Fatih Okyar istifa etti – Sivil Toplum

Türk Kızılay’ı Afyonkarahisar Şubesi Fatih Okyar ; AK Parti Afyonkarahisar İl Yönetimi’nde görev alması nedeniyle kendisi açısından Türk Kızılay’ı Şube Başkanlığı görevinde kalmasının etik olmayacağını ifade eden Okyar bu gerekçeyle başkanlık görevinde ayrılmanın uygun olduğunu belirtti.

Türk Kızılay Derneği’nin siyaset bir üstü kurum olduğunu ifade ederek, istifasını açıklayan Okyar konuşmasına şöyle devam etti:

Biz siyaset gömleğini bırakarak bu işi girdiğimizi söylemiştik. 2 yıllık süreçte güzel, şeffaf çalışmalar yaptık. Bilindiği üzere geçen hafta yapılan AK Parti İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim. Bu süreçte kendimi biraz test etme fırsatı da buldum. Hem basınımızda hem toplumumuzda hiçbir olumsuz tepki duymadım. Bu da bana ayrı bir gurur veriyor. Ben bu olumlu ortama rağmen Kızılay İl Başkanlığı görevine devam etmeyi etik bulmadım. Çünkü dediğim gibi Kızılay’ın partiler üstü bir misyonu var. Aslında yasal olarak hiçbir engelli yok. Herhangi bir siyasi partinin yönetim kurulu üyeliği yapmam Kızılay şube başkanlığı yapmama engel değil. Ben bu kararı almadan önce genel merkezimizle, yönetimim ve arkadaşlarımla görüştüm. Onlar benim bu görevi kesinlikle bırakmamı istemediler ama ben Fatih Okyar olarak kendime yakıştıramadığım için bu kutsal görevi bırakıyorum.

Başkan Okyar’ın istifasıyla boşalan göreve Başkan Yardımcısı Mehmet Yakın getirildiği açıklandı


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu