Afyon HaberBelediyeler

7 GÜN AÇIK KALACAK PAZARIMIZ YAKINDA

7 GÜN AÇIK KALACAK PAZARIMIZ YAKINDA

ZEYBEK BAKAN YONCAALTI ÇARI VE KAPALI OTOPARK PROJESN NCELED

           Afyonkarahisar Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Yoncaalt Çar ve Kapal Otopark projesinde balayan inaat çalmalar tüm hz ile devam ediyor. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Bakan Yardmclarmz Murat Öner, Benol Kaplan ve birim müdürlerimiz ile birlikte ehrimize ve Fakpaa Mahallesi’ne deer katacak yatrmn ina sahasnda incelemede bulundu.

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in Afyonkarahisar’n ihtiyacna cevap veren yatrmlarndan biri olan Yoncaalt Çar ve Kapal Otopark yatrmnda sva alç ve mekanik imalatlar yaplyor. Ksa sürede hizmete alnmas hedeflenen 3 bin 63,94m² kapal alana sahip, 80 araçlk 1239,00m² -2. Kat Otopark, 1239,00m² -1. Kat Otopark, 2 adet Araç Platformu, 585,94m² A-B-C blok eklinde 34 dükkândan oluan yatrm sayesinde bölgenin otopark sorunu ortadan kalkacak. Öte yandan yaplacak çar ile birlikte ticari hayata katk salanacak, yeni istihdam alan oluturulacak.

“ESK HÜVYETNE YENDEN KAVUACAK”

2 kattan oluan kapal otopark ile dükkânlarn yer ald yatrm ehre kazandrmak için tüm gayretleri ile çaltklarn aktaran Bakanmz Mehmet Zeybek; “Kullanlmayan ve atl durumda olan binay ve otoparkn yerine yenisini ina ediyoruz. Ayrca 7 gün açk kalacak yerleik pazarmzda olacak. Esnaflarmz ile yaptmz görümeler ardndan burasnn tekrar eski hüviyetine kavumas için çalma balattk. Alann daha verimli kullanlmas, otoparkn geniletilmesi ve yeniden pazar yerinin haftann yedi günü açk kalmasn salayacak bir proje hazrladk. 34 adet dükkânmz var, her biri 17-18 metrekare geniliinde. Vatandalarmzn taze taze meyve sebzesini alabilmesini istedik. Çar esnafmzn da böyle bir talebi vard. “Bu ekilde yaplrsa çarya yeni bir canllk ve hareketlilik gelir” dediler. Sahipler Sultan Türbesi ve Yoncaalt Camimizin tarihi dokusuna uygun Osmanl çars gibi olacak bu çary en ksa sürede tamamlayp yaz aylar içinde hizmete almay düünüyoruz. Bölge esnafmza ve Afyonkarahisar’a deer katan bir yatrm olacak” diye konutu.

BÖLGE ESNAFI PROJEDEN MEMNUN

nceleme ardndan Bakanmz Mehmet Zeybek esnaflar ile bulutu. Hemehrilerinin talep ve isteklerini dinleyen Bakanmz hasbihal etti, hatra fotoraf çekindi. Projeden duyduu memnuniyeti ifade eden esnaflar da Zeybek Bakan’a teekkür etti.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu