Afyon HaberBelediyeler

2022 YILININ SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2022 YILININ SON MECLS TOPLANTISI YAPILDI

         Belediye Meclisi Aralk ay ve 2022 ylnn son toplants Bakanmz Mehmet Zeybek’in Bakanlnda gerçekletirildi. Toplant da gündeme alnan 52 madde oylanarak karara baland. Gündem maddelerinin oylamasna geçilmeden önce Zeybek Bakan, meclisi yaplan yatrmlar hakknda bilgilendirdi.

“TEK GAYEMZ AFYON’U YAANABLR KENT HALNE GETRMEK”

Alnan kararlarn ilimize ve ülkemize hayrl neticeler getirmesini temenni ederek söze balayan Bakanmz konumasnda; “2022 ylnn son meclis toplants. 2022 ylnda ilimizin menfaatine ve gelimesine için aldmz kararlar oy birlii ile aldk. Hepinize ayr ayr teekkür ediyorum. limizi yaanabilir bir kent haline getirmek. Tarihimizi, deerlerimizi ön plana çkararak. Afyonkarahisar’mz hak ettii yere getirmek. Mavi Beyaz Dernei üyeleri resim sergisi açmak istediler. Bizlerde restorasyonu biten zmir stasyonu Vagon Atölyesi’nde bu serginin açlmasna destek olduk. Vatandalardan olumlu tepkiler aldk. Böyle bir bina var myd diye aranlar oldu. Bu tarihi yapy ciddi çalmalar ardndan yeniden tarihimize kazandrdk. Afyonkarahisar’a Gastronomi Enstitüsü açlacak. Bunun yan sra Olgunlama Enstitüsü de olacak. Sayn Bakanmz Mevlevi Camii önünden balattmz yürüyüümüze itirak etmiti. Orada bir söz verdi. Türkiye’de Sayn Emine Erdoan hanmefendinin destekleriyle 7 tane gastronomi enstitüsü açlacan 8’nci gastronomi enstitüsünü de Afyon’a vereceini ifade etmiti. Afyonkarahisar Belediyesi Milli Eitim Müdürlüü Gastronomi Enstitüsü ve Olgunlama Enstitüsü diye.

Eski Sanat Okulunu Milli Eitim Bakanl’ndan talep ettim. Buray bir Eitim Müzesi gibi mevcut binay muhafaza ederek, sarmaklara dokunmadan sadece mühendis arkadalarla istiare edip baz duvarlar alnabilirse mevcut haliyle orada 6-7 atölye ta binas var. Oralar muhafaza etmek artyla arka tarafta sonradan yaplan yerleri ykp mini bir millet bahçesi olarak düünüyoruz. Cumhuriyet, Marulcu ve Sümer Mahalleleri faydalansn diye böyle bir düüncemiz var.

Cuma ziyaretlerimizde devam ediyor. Her hafta farkl bir mahallede taleplere yerinde çözüm getiriyoruz. Rahvan At Pisti Projemizin ihalesini yapmtk. Afyonkarahisar’da biniciler çok fazla, pist yaplrsa Türkiye ampiyonasnn ehrimizde olaca ifade edildi. Projemiz bitmek üzere, inallah Türkiye ampiyonasn orada gerçekletireceiz. Uzun Çardaki cephe yenilememiz devam ediyor. lk balarda çok zorlandk. Esnaflarmzla el birlii yaparak ie koyulduk. Tarihi doku ön plana çkmaya balaynca dier esnaflarmzda talepte bulundu. Alt yaps, yollar, klandrmas ile tamamladktan sonra dier caddelerde çalma yapmay düünüyoruz.

Teleferik inaatmz devam ediyor.  Mays aynda bitirme sözü almtk. Kale tepesinde yerleim alan çkmas oray daha da deerli hale getirdi. nallah onlar da koruyarak yürüyü yollar, seyir teraslar ve cam teraslar ile halkmzn kullanmna açacaz. Mays aynda teslim etme artl bir ihaleydi. Belki bir ay sapma izin alma sürecinden dolay olabilir. Ama ben Mays aynda direklerin dikilip, halatlarn gerilip, kabinlerin mutlaka aslmas gerektiini söyledim. antiye kuruldu çalmalar balad. Oradaki balangç noktas ve hal saha, basketbol sahasnn olduu yerlerde kendi arazimizdeki krm ileri tamamland u anda enkaz çekiyorlar.

Osmangazi, Orhangazi ve Yeilyurt Mahallelerinde yamur suyu ebeke hatt bitti. Menfez balantlar yaplyor.  Balantlar biten yerlerde de asfalt ve tamirat yapyoruz. Baharla birlikte yeniden yol çalmalarna devam edeceiz. Scak asfalt, kaldrm, orta refüj çalmalarmz devam ediyor. Yünta atölyemizde kendimizin ürettiimiz bordürleri döüyoruz. Baharla birlikte yine ta döeme çalmalarmza devam edeceiz.

Yolcaalt Otopark ve Çar inaat sürüyor. Birkaç aya tamamlarz diye düünüyoruz. Demir aksam balantlar yapld kenar duvarlarn örümü kald. Garnizon Millet Bahçesinde çalmalarmz balad, ihalesi yapld. Kendi ekiplerimiz e zamanl Garnizon içinde de çalma yürütüyor.

Yarm kalm olan Sahipata Kapl Spor Salonu bitti, çevre düzenlemesi yaplyor. En ksa sürede açln yaparak sporseverlerin hizmetine sunacaz.  30 yldr atl vaziyette olan Olimpik Yüzme havuzu tamamland, çevre düzenlemesi bitti. Havuza su basld. Gençlik ve Spor Bakanmzn destekleri ile yaptk. 20-25 gün oldu su basal hiçbir kaçak yok. Açln yaparak böylece Türkiye Yüzme ampiyonasn da Afyonkarahisar’a kazandrm olacaz.

Yeni Müze bitmek üzere çevre düzenlemesi yaplyor. Belediye olarak asfalt ve peyzaj çalmalarna destek veriyoruz. Ataköy mahallemizde terk edilmi ta binann restorasyonunu bitirdik. Mahallemize Kültür Merkezi olarak hizmet verdireceiz. Sokak salklatrma çalmalarmz tüm hz ile devam ediyor. Önümüzdeki yl 4. etabnn ödeneini Kültür ve Turizm Bakanl verecek, sözünü aldk. Yeni ylda 3 ve 4. etab gerçekletirmi olacaz.”

52 MADDE OYLANARAK KARARA BALANDI

Bakanmzn bilgilendirme açklamalar ardndan toplant, bir önceki toplantya ait tutanak özetinin oylanmas ile balad. Çeitli trafik, bayndrlk ve imar komisyonu raporlar görüülerek karara baland.

YEN YILIN LK TOPLANTISI 2 OCAK’TA

Yeni yln ilk meclis toplantsnn 2 Ocak 2023 Pazartesi akam saat 18.00’de yaplmas kararlatrlarak toplant sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu