Afyon Haber

1000 TL yardım başvuru sonucu ! – EKONOMİ

Sosyal Yardım müracaatlarında 3.Faz için e-Devlet sistemi üzerinden müracaatların tamamlanması sonrası gözler şimdi müracaat sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki 1000 TL sosyal yardım ödemesi müracaat sonuçları ne zaman açıklanacak, ne zaman hesaplara yatacak? Kimler sosyal yardım müracaatından kimler yararlanabilecek?

Pandemi Sosyal Yardım parası ödemeleri konusunda araştırmalar tüm hızıyla devam ediyor. 1. Ve 2. Faz ödemeleri Nisan ayının ilk haftasında ve Nisan ayının ortasında gerçekleştirildi. İhtiyaç sahibi ailelere 1000 TL değerinde nakdi yardım ödemesi PTT aracılığıyla yapıldı. PTT önünde oluşan uzun kuyruklar sebebiyle ödemelerin PTT görevleri ve kolluk kuvvetleri aracılığıyla dağıtılacağı duyuruldu. 3. Faz ödemeleri kapsamında 20-26 Nisan tarihleri arasında e-Devlet üzerinden müracaatlar alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan yazılı açıklamada 3. Faz Pandemi sosyal yardım müracaatsunda bulunanların sayısı 4.5 milyon olarak açıklandı. Peki Pandemi Sosyal Yardım parası müracaat sonuçları ne zaman açıklanacak? 1000 TL sosyal yardım ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak?

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden müracaatlar alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yapmış olduğu paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. Kimlik numarasının son hanesi “0” olanların pazartesi, “2” olanların salı, “4” olanların çarşamba, “6” olanların perşembe ve “sekiz” olanların cuma günü müracaat yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkezin başvurabileceğini aktardı.

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Değerlendirmelerin kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden yalnızca bir kişi müracaatp 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden fazla müracaat olursa yalnızca biri dikkate alınacak.

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

KİMLER SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU YAPABİLİR?

5510 sayılı yasanın 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.

5510 sayılı yasanın 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu