Afyon Haber

ZAFER MEYDANI YİNE ÇOK RENKLİ

ZAFER MEYDANI YNE ÇOK RENKL

BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESYOR

         Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüü tarafndan; Gençlik ve Spor l Müdürlüü ile Basketbol l Temsilcilii’nin katklar ile düzenlenen ‘3×3 Basketbol Turnuvas’ heyecan Zafer Meydan’nda balad.Spor kenti ehrimizde; Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in önem verdii gençlerimiz, basketbol turnuvasnda ter döktü. 4 farkl ilden katlm salayan 40 takm 140 sporcu, dereceye girebilmek için mücadele etti.

RENKL GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

            ‘3×3 Basketbol Turnuvas’ nefes kesen mücadelelerin yan sra renkli görüntülere de sahne oldu. Belediyemiz Mehteran Takmnn yer ald turnuva balangcnda Belediyemiz Halk Oyunlar Ekibi de meydan dolduran vatandalarmza ve katlmclara gösteri sundu.ehrimizde sporun bir yaam biçimine dönümesi için düzenlenen etkinliklerden biri olan geleneksel ‘3×3 Basketbol Turnuvas’na Belediye Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku, Gençlik ve Spor l Müdür Vekili Mustafa Asan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinakt ve Basketbol l Temsilcisi Feyzullah Demirkale katld.  Etkinlikte protokol üyeleri; sporculara belediyemiz tarafndan hazrlanan hediye paketlerini takdim etti.

“SPOR EHR AFYONKARAHSAR’A SPORCU NESLLER YAKIIR”

           Yaz etkinlikleri kapsamnda yaplan faaliyetlerde gelecek nesiller için düzenlenen spor müsabakalarnn da yer aldna dikkat çeken Belediye Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku; “4 aylk Yaz etkinliklerimiz kapsamnda yer alan 3×3 Basketbol Turnuvas’nda gençlerimiz ile bir araya geldik. Gençlerimizin sportif faaliyetler yapmasna her alanda imkân salamaya gayret ediyor ve bu iarla çalmalarmz sürdürüyoruz. Spor ehri Afyonkarahisar’mz da miniklerimizden balayarak gençlerimize kadar; sporu sevmeleri ve sporcu bir nesil yetimesi için çabalyoruz. Çocuk tiyatrosu gibi etkinliklerle de eitim kalitesinin spor ile birleerek yükseltilmesi amacmzdr. Gençlerimizi böyle bir tablonun içerisinde görmek geleceimiz adna da umut verici. Yarmalara katlan geleceimizin teminat çocuklarmza ve gençlerimize baarlar diliyorum.” diye konutu.

           3×3 Basketbol Turnuvas’nn ilk gününde takmlar; Büyük Erkekler, Genç Erkekler, Yldz Erkekler, Küçük Erkekler ve Minik Erkekler kategorilerinde maç yapt. Hem sporcular hem de katlmclar keyifli anlar yaad. Turnuvann ampiyon takm ise 11 Temmuz Pazar günü yaplacak final karlamas ile belli olacak. Turnuvada mücadeleyi kazanarak birinci olan takma 1000 TL, ikinci olan takma 750 TL, üçüncü olan takma ise 500 TL ödül verilecek.

BLG EV KURSYERLER STANT AÇTI

Ayrca Zafer Meydan’nda Bilgi Evlerinde çalmalarn sürdüren kursiyerler tarafndan açlan stantlarda el emei göz nuru eserler sergilendi. Stantlar ziyaret eden Belediye Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku da kursiyerlerin ürünlerini inceledi, alveri yapt.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu