Afyon Haber

YÜREĞİMİZ YANIYOR

YÜREMZ YANIYOR

         Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlaryla tfaiye Müdürlüü ekiplerimiz, Mersin, bölgesinde meydana gelen yangna müdahale ederken, Afyonkarahisar Belediyesi Türkiye genelinde balatlan kampanyaya 10 bin fidanla destek oluyor.Ülkemizin farkl bölgelerinde çkan yangnlarla ilgili bir açklamada bulunan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Ayn anda ülkemizin farkl bölgelerinde büyük yangnlarn çkmas, bu olaylarn vatan hainleri tarafndan sabote edildiini, özellikle çkartld gibi insann aklna farkl farkl eyler getiriyor” dedi.

“AKCERLERMZ PERAN EDYORLAR”

        Ülkemizin oksijen deposu olan cierlerinin perian edildiini söyleyen Zeybek Bakan; “Hal bu ki; ecdadmza baktmz zaman Fatih Sultan Mehmet Han “Ormanlarmdan bir ya dal kesinin, ban keserim” demi. Ama gel gör ki imdi ki insanlar brakn bir dal, bir orman yok ediyorlar.Ülkenin oksijen deposu akcierlerini perian ediyorlar. Millet olarak yüreimiz yanyor. Bu yangnlar çkaranlara bana göre rahat yüzü göstermemek gerekir.” dedi.

 

“10 BN FDANLA BAILAYACAIZ”

     Ormanlar yakmakla hedeflerine ulaacaklarn zannedenlerin büyük hayal krklna urayacan hatrlatan Bakan Zeybek, “Çünkü bu millet balatt fidan kampanyas ile birlikte yanan bir fidann yerine yüz bin fidan dikme gücüne sahiptir. Afyonkarahisar Belediyesi olarak ülkemiz genelinde balatlan kampanyaya 10 bin fidan balayacaz.tfaiye ekiplerimizi de Mersin bölgesinde çkan yangna can suyu olmak için gönderdik. Rabbim ’den bu yangnlar çkaranlar en ksa sürede hak ettikleri cezay vermesini niyaz ediyorum.  Bu türlü olaylarla milletimizi caydramayacaklarn bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu